Forum neurologiczne » Choroby naczyniowe » Naczyniak krtani, jamisty

Naczyniak krtani, jamisty

Witam,

Od 3 miesięcy mam zaburzenia połykania, głównie śliny i płynów o małej objętości - drętwienia po lewej stronie gardła i szyi. Bez krztuszenia się. Wizualnie bez zmian. Przy połykaniu czuję ucisk na lewe ucho. Przy ziewaniu i połykaniu mam uczucie jakby mi coś w gardle strzelało. Miałam wykonywane TK głowy bez wzmocnienia kontrastowego, USG naczyń i szyi - Doppler, RM kręgosłupa, RM głowy bez i ze wzmocnieniem kontrastowym, endoskopowa biopsja żołądka, USG innych tkanek miękkich, oraz miałam konsultację laryngologiczną. W wyniku badania stwierdzono polipowate fragmenty błony śluzowej przełyku, pokryte nabłonkiem wielowarstwowym płaskim z podnabłonkowym poszerzeniem cienkościennych naczyń krwionośnych cech złośliwości nie stwierdzono. Obraz mikroskopowy odpowiada naczyniowy krwionośnemu jamistemu. Stwierdzono również przewlekłe zapalenie żołądka. MRI głowy: W obrębie istoty białej półkul mózgu z przewagą strony lewej widoczne pojedyncze, niewielkie (do 4mm) niespecyficzne ogniska demielinizacji. Poza tym sygnał istoty białej mózgowia w normie. Bez cech patologicznego wzmocnienia kontrastowego. Miejscami widoczne nieco szersze przestrzenie okołonaczyniowe. TK głowy w zakresie dolnych części skorup hipodensyjne strefy, po lewej większe, skupiające się na obszarze wielkości 9x 7mm, w pierwszej kolejności poszerzone przestrzenie okołonaczyniowe. Reszta w normie. Laryngologicznie bez zmian. USG tętnic domózgowych Doppler bez zmian.

Czy byłby Pan w stanie zdiagnozować mój przypadek na podstawie podanych informacji ? Nie mam podstawionej konkretnej diagnozy i nie wiem gdzie mogłabym dalej zaczerpnąć informacji, czy też udać się do specjalisty.

Z góry dziękuje za odpowiedź,

Z wyrazami szacunku,

Ewa Zguda

Ewa 2015-07-09, 00:11