Forum neurologiczne » Śpiączka » Medoty wybudzania ze śpiączki

Medoty wybudzania ze śpiączki

Zastanawiałem się nad zastosowaniem wśród osoby będącej w stanie śpiączki dwóch metod wybudzania: techniki hemi sync i metody wywołania odruchu dławienia się osoby śpiącej. Pierwsza metoda polega na synchronizacji półkul mózgowych za sprawą stosowania specjalnych fal dźwiękowych, tzw. hemispheric synchronization. Ta część powoduje, że człowiek śpiący zapada w jeszcze głębszy sen, bo zwalnia się aktywność mózgowa. Druga część to odruch dławienia. Wywołać taki odruch, aby mózg osoby w śpiączce wytworzył gwałtownie przeciwne fale do tych wcześniejszych. To by mogło pomóc przy wybudzeniu.

Solvictimus 2012-03-02, 20:40

Proszę zdać sobie strawę, że odruch dławienia może spowodować zadławienie i w ten sposób potem zapalenie płuc czy brak powietrzności częsci płuca. Takie metody nie mogą być stosowane we wszystkich przypadkach i brak jednoznaczych danych na ich skuteczność.

neuron 2012-03-03, 19:29

Zdaje sobie z tego sprawę, niemniej słyszałem o technice hemi sync i o przypadku obudzenia się dzięki odruchu dławienia. Napisałem na forum ten post, ponieważ chciałem wiedzieć, jaka będzie reakcja. Tylko proszę nie zapominać o technice synchronizacji półkul mózgowych, stworzonych przez Roberta Monroe. Proszę się zastanowić nad tą techniką hemi sync. Może zdoła kogoś wybudzić ze śpiączki. Taka moja sugestia. Podaję link:
http://www.hemi-sync.pl/

Solvictimus 2012-03-06, 20:34