Forum neurologiczne » Torbiele pajęczynówki, zmiany torbielowate » Leczenie torbieli w istocie białej na poziomie konarów środkowych móżdżku

Leczenie torbieli w istocie białej na poziomie konarów środkowych móżdżku

Witam,
właśnie odebrałam wyniki badania MR głowy. Wykazało ono: - w lewej półkuli móżdżku w istocie białej na poziomie konarów środkowych móżdżku przestrzeń płynowa o śr. ok. 6mm - najprawdopodobniej torbiel neurogleju. Poza tym struktury mózgowe bez zmian i cały obraz prawidłowy. Bardzo zmartwił mnie ten opis, co on oznacza, co się robi w takim przypadku, jak to się leczy ? Mam 46 lat.
Proszę o pilną odpowiedź.
Pozdrawiam
Anna O.














Anna 2011-03-10, 11:58

Na początek taka zmiana będzie obserwowana. Z jakiego powodu wykonano badanie MR? Czy występują u Pani objawy neurologiczne?

neuron 2011-03-11, 12:13

Dziękuję za odpowiedź ! Od pewnego czasu miałam bóle głowy poprzedzone aurą (ok 2 miesiące). Lekarz skojarzył to ze skutkami ubocznymi po orgametrilu ale na wszelki wypadek zlecił badanie MR. Lek odstawiłam i faktycznie bóle głowy ustąpiły niemal natychmiast,jednak badanie wykonałam i oto taki wynik. Nie odczuwam innych objawów, choć od krótkiego czasu (2 tygodnie)pobolewa mnie szyja -kark i ramię - promieniuje do prawego łokcia, tak jakbym uderzyła się w bolące miejsce (nerw). Nie jest to zbyt dokuczliwe, raczej lekki ból i nie wiem czy łączyć te sprawy ?

Anna 2011-03-11, 12:27

Witam, po tym ja badanie MR stwierdziło u mnie - *w istocie białej móżdżku móżdżku przestrzeń płynowa o śr. ok. 6mm - najprawdopodobniej torbiel neurogleju.* udałam się do neurologa z wynikiem. Lekarz skierował mnie na badanie kontrolne MRI - wysokopolowe aby się upewnić czy jest to faktycznie torbiel czy tez może jest to guz. Badanie ma dość odległy termin a ja umieram ze strachu. Czy faktycznie może się tak okazać ?

Anna 2011-03-21, 14:42