Forum neurologiczne » Choroby naczyniowe » Leczenie przy krwiaku w okolicy potylicznej i krwotoku podpajęczynówkowym

Leczenie przy krwiaku w okolicy potylicznej i krwotoku podpajęczynówkowym

Tate w niedzielę zabrano do szpitala. wykryto u niego krwiaka w okolicy potylicznej i krwotok podpajęczynówkowy. Krwawi najprawdopodobniej od soboty..
Podejrzewają, że miał tętniaka, który mu pękł.
Tata ma 52 lata, choruje na serce.. miał trzy lata temu zawał. Bierze leki na rozrzedzenie krwi. w piątek dopiero wyszedł ze szpitala, bo miał *czyszczone* żyły.. bo w 70% były zatkane. Moje pytanie to- w tak ciężkim przypadku- jakie leczenie?
tata leży aktualnie w szpitalu na neurologii jest sprawny ruchowo, potrafi mówic, czasami tylko powtarza swoje pytania... tylko nic z nim nie robią..


Prosze o słowa otuchy.. resztki mojej nadzieji zniknęły gdy czytałam o tych chorobach.. :(
Jest szansa żeby wyzdrowiał?
Oczywiście biore pod uwage rehabilitacje, leki i tak dalej.. ale prosze.. prosze o rade, pocieszenie, wsparcie..

Mam 16 lat i bardzo to przeżywam.
To ja zajęłam się tatą w domu i wezwałam karetke..

Córka 2011-06-20, 22:49

Stan chorego może być ciężki. Tak jak Pani czytała. Leczenie jest zachowawcze lub operacyjne, decyduje stan chorego. Jeśli Pani tata jest przytomny i stabilny to jest to dobry objaw. Jednak wymagana jest ścisła obserwacja, pozycja leżąca z nieco uniesioną głową.

neuron 2011-06-21, 23:03

Stan taty jest stabilny, nie stracił przytomności, jest tylko trochę osłabiony- dużo śpi. Z dnia na dzień coraz więcej żartuje, uśmiecha się, mówi, że mniej boli.
Jest pod ścisłą obserwacją, utrzymuje pozycje leżącą i ma lekko uniesioną głowę.
Nic więcej nie da się dla niego zrobic?

Bardzo dziękuję za odpowiedź!

Córka 2011-06-23, 21:59