Forum neurologiczne » Choroby naczyniowe » Krwiak śródmózgowy a ciąża

Krwiak śródmózgowy a ciąża

Dzien dobry, nie dawno wykryto u mnie krwiaka srodmozgowego samoistnego ok. ciemieniowej lewej podawano mi kroplowki i mialam badanie usg doppler i wszystko ok oraz angiografie mozgowa jak rowniez rezonans magnetyczny. nie dawno dzowiedzialam sie ze jestem w 10 tygodniu ciazy i podczas pobytu w szpitalu bylam juz w ciazy. moje pytanie czy ciaza zagraza mojemu zyciu? i czy dziecko bedzie zdrowe? chodz i teraz boli mnie glowa i to czasem bardzo mocno ze nie da sie wytrzymac














Renia 2012-04-20, 18:27

Bóle głowy mogą wynikać z obecności krwiaka. Trudno powiedzieć coś więcej bez opisu wyników badań. Warto skonsultować się z położnikiem jak najszybciej. Ponieważ ciąża była narażona na promieniowanie warto rozważyć ewentualne ryzyko zagrożenia ciąży.

neuron 2012-04-22, 20:09

Wynik badania nie stwierdzil wady naczyniowej, ciaza rozwija sie prawidlowo tak stwierdzil lekarz,ginekolog prosil bym skontaktowala sie z neurologiem i tak wlasnie zrobilam, po badaniu neurologicznym lekarz stwierdzil ze wszystko ok ze mna i jak bede sie oszczedzac to po tym krwiaku nie bedzie ani sladu i wydal opinie ze ciaze nie usuwac a rozwiazanie ciazy po przez cesarskie ciecie

Renia 2012-05-01, 18:39

Czyli pozostaje oszczędny tryb życia, ograniczenie wysiłku, kontrola ciśnienia tętniczego i diety. Oczywiście nie chodziło mi o usunięcie ciąży tylko o zagrożenie (konieczność ewentualnej diagnostyki płodu). W razie niepokojących objawów szybko proszę zgłaszać się na izbę przyjęć wielospecjalistycznego szpitala ( z ginekologią i neurologią/neurochirurgią).

neuron 2012-05-08, 19:35

A jaka dieta byla by najlepsza dla mnie? Czy bym musiala isc do dietetyka? W miejscowosci w ktorej mieszkam jest wlasnie oddzial ginekologi i neurologi ale po tym bolu glowy i tomografi glowy gdzie stwierdzono krwawienie w glowie przewieziono mnie do poznania na dalsze leczenie.

Renia 2012-05-10, 19:32

Należy unikać solonych potraw, nic wyszukanego, nie jest konieczna wizyta u dietetyka.

neuron 2012-05-10, 19:54

Ostatnio co 3-4dni dokucza mi bol prawego biodra ktory promieniuje az do stopy wtedy nie moge wogole chodzic ani sie obrucic jak leze a jak juz wstane to z duzym bolem, czym to moze byc spowodowane? Lewa strona glowy przez ostatni miesiac mnie nie bolala

Renia 2012-06-28, 14:37

Witam pisze w imieniu zony. u mojej zony wykryto poraz kolejny krwiaka. a ze jest w ciazy, to ordyantorka odzailu neurologicznego powiedzial jest ze caly czas az do zakonczenia ciazy bedzie musial lezec.miala robiony rezonas magnetyczny wykaal u niej tego krwiaka o srednicy 4 cm. lecz lekarz ktory opisywal jej rezonans stwierdzil ze nie mam koniecznosci przebywania na odziala heurochirurgicznym i odesla ja spowrotem na odzial neurologiczny, i teraz moje ppytanie brzmi, czy faktycznie zona bedzie musiala lezac do konca ciazy bez mozliwosc wstania chociaz na 5 min?

Czy moge liczyc na jaka kolwiek odpowiedz??

renia 2012-08-06, 17:19