Forum neurologiczne » Choroby naczyniowe » Krwiak mózgu w płacie czołowym i obrzęk mózgu

Krwiak mózgu w płacie czołowym i obrzęk mózgu

Moj ojciec doznał groźnego upadku ze schodów, stwierdzono u niego krwiaka 3 cm w płacie czołowym , obrzęk mózgu. Obecnie jest w śpiączce farmakologicznej.Stan jest ciężki.Lekarze każą nam czekać. Czy w tej sytuacji naprwde nic nie mozna wiecej zrobić?














kas_kar5 2009-12-20, 21:31

Truno powiedzieć, śpiączka farmakologiczna zmniejsza ryzyko narastania krwiaka. Może dojść do częściowego wchłonięcia się krwi. Operacja chirurgiczna krwi może się wiązać z utratą np. niektórych funkcji ruchowych, dlatego lekarze muszą rozważyć korzyść nad ryzykiem.

neuron 2009-12-21, 08:47

Tomografia po urazie: ogniska krwotoczne obu płatów czołowych z obecnością wynaczynionej krwi w okolicach przymózgowych, niewielki listkowy krwiak przymózgowy, cechy obrzęku obu półkul ze spłyceniem rowków mózgowych. Przemieszczenie nadnamiotowego układu komorowego na stronę lewą 10mm,komora czwarta w normie, w okolicach czołowych widoczne pęcherzyki powietrza.Bez ewidentnych cech uszkodzeniaOUN,

CZY PACJENT ROKUJE POPRAWĘ I JAK TO TEORETYCZNIE MOŻE PRZEBIEGAC(2tyg. po pojawiły się charakteropatie

Kornelia 2010-07-21, 14:17

Jak to wynika z opisu badania oprócz obrzęku, który jest wynikiem urazu, brak cech uszkodzenia mózgu. Charakteropatie są wynikiem ognisk krwotocznych. Jeśli obrzęk będzie prawidłowo leczony i zacznie ustępować, można liczyć na znaczną poprawę.

neuron 2010-07-28, 15:40

Mój chrześniak 27-07-2010 r. został pobity i trafił do szpitala z obrzękiem mózgu , krwiakami na pajęczynówce , wprowadzono go w śpiączkę farmakologiczną . Krwiaki natychmiast usunięto , obrzęk minimalnie się zmniejszył ale 30-07 po tomogrofii wykryto jeszcze jednego krwiaka , którego natychmiast zoperowano , w międzyczasie zatrzymał się oddechowo - dzięki Bogu ruszył . Teraz czekamy lekarze mówią , że jest stabilny .Sama nie wiem , tracę nadzieję .

LK 2010-07-31, 13:40

Pisałam już o chrześniaku , który jak się okazało został skopany po głowie . W poniedziałek w nocy zatrzymał się oddechowo i serce też się zatrzymało . Teraz ciśnienie ma na poziomie 48/20 . A było już tak dobrze , odłączyli go od respiratora , sam oddychał ... teraz wszystko w rękach Boga , bo lekarze zrobili już wszystko ....

LK 2010-08-18, 15:28

Witam mam 20 lat spadlem ze schodow i uderzylem glowa, mialem robiona tomografie mozgu i wykryta malego krwiaczka 12x4mm
lekarze puscili mnie do domu i kazali przyjsc na kontrole za 14 dni.. nie mam pojecia a bardzo sie boje..prosze o porade Kamil
Dodam ze nie mam problemow z utrata przytomnosci problemow ze wzrokem ani problemow z rownoaga

Kamil 2013-06-05, 17:22

Mój chłopak miał wypadek samochodowy , doznał poważnych obrażeń głowy , obrzęk mózgu , krwiak , pęknięta czaszka i oczodół w tej chwili jest w śpiączce farmakologicznej i będzie jeszcze przez 2 doby (łącznie w śpiączce tydzień) jak będzie wyglądało wybudzenie , czy będzie normalnie funkcjonował? Czy będzie mnie pamiętał? Bardzo proszę o pomoc.

Lidka 2015-10-12, 12:36