Forum neurologiczne » Choroby naczyniowe » Hypodensyjny obszar naczyniopochodny poniżej jądra soczewkowatego

Hypodensyjny obszar naczyniopochodny poniżej jądra soczewkowatego

Niestety od lekarzy przeprowadzających tomografię, jak i od neurolog, która skierowała mnie na badanie, nie dowiedziałem się o co w tym chodzi i czy nie jest to czasem coś poważnego. Najbardziej martwi mnie *obszar naczyniopochodny*. Oto opis mojej tomografii:

*Poniżej jądra soczewkowatego lewej półkuli mózgu niewielki hypodensyjny obszar mogący mieć charakter naczyniopochodny. Poza tym badanie struktury mózgowia w badaniu KT nie wykazują uchwytnych zmian ogniskowych. Po podaniu środka cieniującego, cech patologicznego wzmocnienia w obrębie widocznych struktur mózgowia nie stwierdza się. Układ komorowy symetryczny, nieco poszerzony w zakresie komór bocznych. Zaznaczone zaniki korowe, więcej w płatach czołowych. Kości pokrywy czaszki w normie.*

Dodam, że mam różne zaburzenia psychiczne i mnie ciekawi, czy to *zasługa* uszkodzeń w mózgu czy nie?

Pozdrawiam.

Marcin 2012-02-17, 20:59

Najpewniej nie. Opisana zmiana to stara zmiana niedokrwienna, nic świeżego. Do weryfikacji czynniki ryzyka.

neuron 2012-02-21, 18:14