Forum neurologiczne » Torbiele pajęczynówki, zmiany torbielowate » Duża torbiel podpajęczynówki a bóle głowy

Duża torbiel podpajęczynówki a bóle głowy

Witam, po latach walki z bólem głowy (mam 38 lat) dostałam skierowanie na MR głowy i otrzymałam wynik stwierdzający dużą torbiel podpajęczynówki w tylnym dole czaszki pośrodkowo i po stronie prawej wielkości 56x32x58 mm z cechami umiarkowanej hypoplazji robaka oraz prawej półkuli móżdzku. Wizytę u neurologa mam dopiero za 2 tygodnie i do tego czasu chyba zwariuję... nie chcę czytać w necie opisów tej choroby na forach bo chyba do wtorku nie dotrzymam... Czy ktoś moze mi przynajmniej ogólnie ale cokolwiek o tej torbieli powiedzieć? będę wdzięczna....

Tosia 2012-04-04, 11:34

Jest to zmiana łagodna. Najpewniej tworzyła się od urodzenia ze względu na hipoplazję robaka. Najlepiej udać się do neurochirurga, który zakwalifikuje Panią do leczenia operacyjnego.

neuron 2012-04-08, 17:49

Bylam u dwoch neurologow i kazdy mowi co innego - jeden ze mam z tym dalej zyc i sie nie przejmowac a tylko obserwowac czy sie powieksza czy nie bo na nic nie uciska i nie ma to na mnie wplywu na razie-- a drugi ze natychmiast operacja....
i co robic?? czekam na konsultacje z neurochirurgiem ale kompletnie nie wiem co robic jesli jego opinia bedzie jeszcze inna?? ten pierwszy neurolog powiedzial ze wielu osobom po odciagnieciu plynu z torbieli zmiana zaczyna sie w szybkim tempie powiekszac i nie ma sensu tego procesu prowokowac.... moze zrobic jeszcze raz rezonans tym razem z kontrastem? jak czesto mozna robic RM glowy?

Tosia 2012-04-10, 16:41

Dzis idę na kontrolny RM głowy i od zmysłów odchodzę co będzie jeśli torbiel urosła. Przez te miesiące od stwierdzenia torbieli odwiedzilam 3 neurologow, w tym profesora Podgórskiego, który rzeczowo i tresciwie ale kazal się (po obejrzeniu wynikow na CD) nie przejmowac i obserwowac. Przez 3 miesiace bralam leki przeciwmigrenowe i bole glowy przez cale lato praktycznie nie wystepowaly, wraz z jesienia wrocily ale juz nie z taka intensywnoscia i czestotliwością jak kiedyś. Martwi mnie nadal, że co lekarz to inna opinia - wszyscy mowia ze torbiel mam dużą i jeden wysyła na stół inny wrecz odwrotnie... Nikt mi jednak nie powiedzial jakie osrodki mózgowe mogą być naciskane przez tą torbiel i na co mam zwracać uwagę gdyby ten nacisk nastąpił...?

Tosia 2012-11-16, 09:50

Torbiel nie urosła i to jest pozytywna wiadomość; negatywna to nowa lub nowo stwierdzona (inny nowoczesniejszy aparat do rezonansu) - torbiel szyszynki 4x3 mm - moze mi ktos cos na ten temat powiedziec??

tosia 2012-11-26, 12:52