Forum neurologiczne » Torbiele pajęczynówki, zmiany torbielowate » Chwilowe zaniewidzenie w oku przy torbieli pajęczynówki

Chwilowe zaniewidzenie w oku przy torbieli pajęczynówki

Witam około 3 lata temu przypadkiem odkryto, że mam torbiela pajęczynówki z lewej strony.

Na badaniu można przeczytać :

W tylnym dole czaszki pośrodkowo między półkulami móżdżku obecna przestrzeń płynowa odpowiadająca torbieli pajęczynówki o wymiarach 52x24x32mm.

No i jakieś 2 lata po odnalezieniu tego torbiela zaczęło mi się zdarzać zaniewidzenie w lewym oku na około 30 sekund wtedy przed lewym okiem miałem biało dosłownie biało ale taki biały obraz robił się powoli i tak samo powoli zanikał zdarzało mi się to pół roku temu tak cyklicznie czyli oc dwa tygodnie i potem od stycznia przestała oż do teraz gdy znowu powróciło już dwa razy w miesiącu lipcu tak miałem poszedłem do okulisty komputerowo wzrok sprawdzali i jest wszystko dobrze wzrok mam dobry normalne zmiany fizjologiczne.

I nawet się dziwił, że lekarz kazał mi nosić okulary w dzień bo on uważa, że wzrok mam dobry tylko bym używał okularów do czytania, komputera, telewizji.

Kiedyś o tym pisałem i rady bym udał się do okulisty byłem i dalej nic lekarzowi ten co mi tylko skierowania daje... mówiłem o tym a on tylko do mnie, że to chyba nie przez to chyba... Nie wiem udam się do niego ponownie lecz pewnie dalej dostane skierowanie na rezonans i tyle z tego... Nigdy mi się takie rzeczy nie przydarzały prawie całe moje życie żyłem normalnie nie wiedzieć o torbielu dopiero po upadku na głowę miałem wstrząśnienie mózgu i zrobili mi rezonans czy nic się po upadku nie stało no i lekarz mówił, że nic ten wypadek mi nie robił jedynie krwiak podskórny i wtedy właśnie całkiem przypadkowo wykryli mi tego torbiela i lekarz mówił, że mam go od urodzenia najprawdopodobniej, że ten wypadek nie miał nic z tym wspólnego.

Proszę o jakieś rady czym takie zaniewidzenie może być spowodowane co mam robić? operacja jest przy takim nie wiem czy dużym torbielu wskazana czy jakieś inne badania niż ten rezonans?

Z góry dziękuje za wszelkie rady pozdrawiam serdecznie :)

Czy mógł by mi ktoś udzielić odpowiedzi? bo na prawdę nie wiem co teraz w tej sytuacji robić i jakie kroki podjąć :(

Czy ktoś mi odpowie? bo czekam i czekam na odpowiedź od specjalisty :/ co chwilę zaglądam.

Albert 2011-08-15, 21:42

Witam, nie wygląda to na zmiany naczyniowe (niedokrwienne) ani przyczynę wspomnianej torbieli. Możliwe, że są to objawy migreny, szczególnie jeśli dodatkowo występują bóle głowy lub inne podobne dolegliwości. Nie mniej jednak po 2 latach należy wykonać ponowny MR głowy. Jeśli torbiel uległa powiększeniu to rozważyć jej usunięcie, przy nasilonych dolegliwościach.

neuron 2011-08-25, 23:53

Czasem zdarza się takie osłabienie i potem ból głowy także możliwe, że mogą być to bóle migrenowe.

A co do samego torbiela jest on umiejscowiony w niebezpiecznym miejscu? i jest na tyle duży by lekarz rozważał usunięcie go?

Albert 2011-08-28, 19:01

W niedługim czasie będę miał kolejną wizytę ale to nie o tym otóż chciałem zapytać czy prawie ciągły ból głowy jest związany z torbielem pajęczynówki? otóż dość często wstaję rano już z bólem głowy nie zawsze ale dość często tylko jak miałem ostatnio wykonywane badanie około 3 lata po pierwszym tzn. rezonans magnetyczny to nie stwierdzili powiększania się tego właśnie torbiela także nie wiem co może być przyczyną bólu głowy i czasem takich takich ukłuć właśnie w miejscu gdzie jest torbiel ostatnio może z 2 razy zdarzyło mi się takie dziwne zakręcenie w głowie a do go gdy zaczynało mi się zdarzać to takie zaniewidzenie zacząłem wykonywać ćwiczenia zanim jeszcze widziałem za takiej lekkiej miegłki i ku mojemu zaskoczeniu to zaniewidzenie tzn. mgiełka biała przestała się robić bardziej biała przestało po prostu to zaniewidzenie powiększać się także czy to może być jakiś nie dopływ krwi do gałki ocznej ? przez ten torbiel?

Albert 2011-09-26, 19:12

Już po wizycie... no i tak jak pisałem wyżej tzn. takie objawy przedstawiłem lekarzowi a on co na to? przepisał tabletki przeciwbólowe... Co o tym sądzić? wybrać się do jakiegoś innego lekarza czy słuchać tego i faszerować się tabletkami przeciwbólowymi gdy głowa boli (prawie co dzień) i występują takie objawy jak wymienione wyżej ale nie często oprócz bólu głowy i powiedzmy, że tego ukłucia.

Proszę was odpiszcie mi :/ Bo już tyle czekam.

Albert 2011-10-03, 20:02