Forum neurologiczne » Choroby naczyniowe » Brak przepływu kontrastowego przez tętnice szyjne

Brak przepływu kontrastowego przez tętnice szyjne

Witam. Odebrałam wyniki z angio CT głowy. NIe wiem czy mam powody do zmartwień, być może ten brak przepływu jest normalny.
W opisie napisane było, że budowa jest prawidłowa. M. in. jest opisane:
*prawidłowy, symetryczny przepływ śr. kontrastowego przez wewn-czaszkowe odcinki tętnic szyjnych wewn. , tętnicę podstawną, tętnice mózgu przednie.

a teraz opis, który mnie niepokoi:

*Nie uwidoczniono przepływu śr. kontrastowego przez obie tętnice łączące tylne*

Czekam jeszcze na badanie rezonansu magnetycznego głowy (w czerwcu). Mam 38 lat. Od wielu lat cierpię na silne bóle głowy, nie zawsze są one jednakowe, czasem zdarzają się typowo migrenowe, ale czasem trochę inne (być może to też migrena bez tzw. aury). MIałam kiedyś badanie RTG górnego kręgosłupa i w opisie było: że mam niestabilne kręgi szyjne.
Dodam jeszcze, że mam dość duże problemy z pamięcią (bardzo odległą, nie pamiętam bardzo ważnych wydarzeń z przeszłości, oraz z pamięcią taką natychmiastową, tzn otwieram coś, ale nie pamiętam po co, wychodzę po coś i też nie wiem po co, nie pamiętam co miałam powiedzieć, albo nie pamiętam słów, wyrazów, znam tylko pierwszą literę. Czasem jest to bardzo nasilone, czasem jest ok.). Jestem ciągle śpiąca, czasem wręcz nieprzytomna i muszę po południu trochę się zdrzemnąć, bo nie wiem co się wokół mnie dzieje.

Czy to wszystko się ze sobą jakoś łączy? Wizytę u neurologa mam dopiero w lipcu i trochę się niepokoję.

Pozdrawiam.

Monika 2012-05-11, 10:02

Na pewno konieczne jest poszerzenie diagnostyki o MR. Być może brak przepływu oznacza, że są one hipoplastyczne, czyli jest to taka wrodzona odmiana. Ważne też, żeby oznaczyć badania laboratoryjne m.in. hormony tarczycy.

neuron 2012-05-12, 09:57