Forum neurologiczne » Torbiele pajęczynówki, zmiany torbielowate » Bóle i zawroty głowy oraz uderzenia gorąca przy torbieli pajęczynówki

Bóle i zawroty głowy oraz uderzenia gorąca przy torbieli pajęczynówki

Witam chciałabym się dowiedzieć co znaczy mój opis żaden lekarz nie chce mi dokładnie powiedzieć, czy jest to groźne. Opis MR: w zakresie środkowego dołu czaszkowego po stronie lewej widoczna przestrzeń o sygnale płynowym identycznym z sygnałem płynu mózgowo-rdzeniowego, ulegająca saturacji w sekwencji Flair, odpowiadająca torbieli pajęczynówkowej, której wymiary wynoszą 41x48x50mm. Morfologia kory mózgowej poza obszarem płata skroniowego lewego prawidłowa. Nieco powyżej w łączności z szczeliną sylwiusza po stronie lewej widoczne niewielkie poszerzenie przestrzeni podpajęczynkowej do ok. 8mm.

To było 3 lata temu. W tym roku doszło jeszcze: przestrzeń ta uciska na struktury płata skroniowego lewego (hypoplazja obszaru bieguna płata skroniowego) oraz powoduje ścieńczenie blaszki wewnętrznej kory pokrywy czaszki w tej okolicy. Innych (nowych zmian ogniskowych w obrębie mózgowia nie stwierdza się).

Dodam, że mam 24 lata, jestem kobietą i torbiel daje mi różne objawy: bóle głowy, delikatne zawroty głowy, nie potrafię się skupić, co przeszkadza mi w pracy, mam przypływy gorąca i wtedy boli mnie ta jedna lewa strona lub tył głowy. Proszę o odpowiedź, bo zastanawiam się nad zabiegiem i nie wiem, czy jest to konieczne w moim przypadku, czy zostawić to w spokoju.

Marta 2011-01-15, 00:24

Torbiele pajęczynówki leczy się zwykle zachowawczo. Wskazania operacyjne to objawy kliniczne. Ból głowy jest zwykle subiektywny, więc wtedy pacjent musi sam podjąć decyzję, na ile objawy są uciążliwe. Trzeba pamiętać, że operacja też niesie za sobą pewne ryzyko.

Tomoo 2011-02-04, 15:37