Forum neurologiczne » Torbiele pajęczynówki, zmiany torbielowate » Bóle głowy u dziecka przy torbieli pajęczynówki

Bóle głowy u dziecka przy torbieli pajęczynówki

Mam pytanie u mojego dziecka w 2008 roku w badaniu MRI stwierdzono torbiel pajęczynówki po lewej stronie
wymiary 1,7 cm na 1,5 na 1,3
w chwili obecnej wykonano eeg , w którym stwierdzono zmiany o niewielkim nasileniu w okolicach skroniowo-ciemieniowo-potylicznych
czekamy na kolejny rezonans
matwię się jednak bólami głowy dziecka i proszę o informację czy można torbiel leczyć jakoś farmakologicznie, czy w jej przypadku - tej wielkości-wskazany jest zabieg, dziecko ma 9 lat
dziękuję i pozdrawiam

IWETTA 2011-06-27, 11:52

W zasadzie nie ma możliwości leczenia farmakologicznego torbieli pajęczynówki, leki przeciwbólowe zwykle nie przynoszą oczekiwanych rezultatów. Jeśli torbiel powiększa się należy rozważyć jej operacyjne usunięcie. O tym będzie można zadecydować po wykonanym MR głowy.

neuron 2011-06-28, 19:41

A gdyby nie powiększyła się to czy w takich wymiarach jakie były podczas ostatniego MRI według PANA/PANI nalezy podjąć się takiego zabiegu na czym on polega? jakie są przeciwskazania?czy są skutki uboczne?
dziękuję

IWETTA 2011-06-28, 21:57

Witam piszę do was po raz pierwszy mam pewien problem i nie wiem co dalej robić otóż mój 8 letni syn cierpi na dotkliwe bóle głowy , a ostatnio się nasilają występuje gorączka,wymioty,zawroty głowy syn podczas takich ataków nie może normalnie funkcjonować lekarz stwierdził rzadką chorobę, lecz nie wyjaśnił zbytnio na czym polega i jak dokładnie się nazywa.Oprócz tych dolegliwości wykryto u syna torbiel pajęczynówki 1badanie zrobiono 09-10-2012r o wymiarach 12x11x12 następne badanie już MRI wykonano 10-05-2013r i tu już ukazała się lewa torbiel o wy.14x11 i następna z prawej trony 7mm.Lekarz nadal karze czekać za 10 m powtóżyć badanie celem czy rosną moim zdaniem dowód już jest urosła i pojawiła się nowa proszę o pomoc

Alicja12 2013-07-06, 16:16