Forum neurologiczne » Torbiele pajęczynówki, zmiany torbielowate » Bóle głowy przy torbieli w prawej półkuli móżdżku

Bóle głowy przy torbieli w prawej półkuli móżdżku

Witam mam 27 lat kilka lat temu dowiedziałam sie z badania TC ze mam torbiel w prawej półkuli móżdzku , mialam tez badania MR które potwierdziło ze jest torbiel która sie powiekasza , mam bardzo silne bóle głowy , które powoduja wymioty a czasem nawet utrate przytomności , od tego czasu mam tez problemy z uszami i słychem , wiekszośc lekarzy mnie zbywa twierdzac ze nie mam prawa czuc bólu , a ja poprostu nie daje rady z nagłymi bardzo czętymi bólam głowy co mam robić prosze pomóżcie














justyna0283 2011-01-03, 22:21

Może należy powtórzyć badanie MR i skonsultować się z neurologiem lub neurochirurgiem. Leczenie zachowawcze nie usunie przyczyny bólu.

neuron 2011-01-04, 19:31

Czy istnieje szansa wycięcia tego operacyjnie i jakie mze miec to skutki?

justyna0283 2011-01-05, 17:06

Jakie skutki mogą być nie leczenia takiej torbieli , czy moge przestac słyszec jezeli nadal bedzie sie ona powiekszać ? o co prócz badania mr od lekarza powinnam jeszcze poprosić czy jest jakiś lek przeciwbólowy , który nie otempia a daje ulge i czy taki lek może przepisać lek.rodzinny?

JUSTYNA0283 2011-01-05, 21:37

Wszystko zależy od dokładnej lokalizacji zmiany, dostępu operacyjnego. Jakie leki do tej pory Pani stosowała? W zasadzie wystarczy wykonanie samego MR.

neuron 2011-01-06, 21:58

Przez jakis czas ketonal w tabletkach , potem przeszłam w domięsniowych zastrzykach , obecnie nie stosuje zadnych leków na recepte , jedynie te dostepne bez recepty jak nurofen czy ibuprom ale sa to naprawde dosc duze dawki które i tak nic nie daja , mam dretwienie rak czasem też nóg czuje sie coraz gorzej gdzie i do jakiego lekarza mogłabym sie zgłosić który kolejny raz mnie nie za przeproszeniem spławi tylko wprowadzi jakieś leczenie które przyniesie jakis skutek w usunieciu choćby bólu

justyna0283 2011-01-06, 22:35

Ta torbiel umieszczona jest w bocznej prawej półkuli móżdżku obszar o średnicy 1.3cm lity, hipodensyjny, którego densyjność przedb podaniem środka cieniujacego wynosi 18jHa po podaniu tego środka wynosin21jh, układ komorowy i struktura mózgowia bez zmian .
w 2004 r. przepisano mi DEPAKINEchrono 0,3g ale po stosowaniu ok.3 mies musiałam odstawic ponieważ tabletki wywoływaly u mnie nadmierna sennosc i musialam je odstawic .Na dzien dzisiejszy nie mam przepisanych od neurologa tabl.przeciwbólowych poniewaz lekarz stwierdził ze moja reakcja na ból jest przesadzona, , przez pewien czas lek.rodzinny przepisywał mi ketonal ale teraz nie chce mi nic silnego przepisac , poniewaz stwierdził ze lek,neurolog zajmuje sie takimi bólami a nie rodzinny,jestem w kropce neurolog mnie jako pacjeta olewa a lek rodzinny nie moze , a ból głowy jest coraz bardziej silniejszy dziś jest 4 doba jak boli mnie głowa nawed pogotowie nie udzieliło mi pomocy odsyłaja do neurologa a tu jeszcze nie ma zapisów na 2011 co mam zrobic

justyna0283 2011-01-07, 13:35

Co oznacza lity i okreslinie jH ????

justyna0283 2011-01-07, 13:43

Właśnie wróciłam ze swojej przychodni bo na pogotowiu mnie nie przyjeli , dostałam ketonal do mięsniowo i skierowanie do szpitala na oddział wewnętrzny według lekarza powinnam sie jak najszybciej zgłosic ale teraz mam okres wiec badan i tak pewnie mi nie zrobia czy Pana zdaniem powinnam sie zgłosić do szpitala czy moge zaczekac do wtorku po umówieniu sie z neurologiem , po zastrzyku ból troszeczke zelżałn ale nie przeszedł

justyna0283 2011-01-07, 20:14