Forum neurologiczne » Choroby naczyniowe » Ból głowy podczas leczenia zakrzepicy heparyną

Ból głowy podczas leczenia zakrzepicy heparyną

Witam, proszę o wyjaśnienie opisu rezonansu magnetycznego
Badanie MR głowy wykonano w sekwencji TSE w obrazach T1.T2, pd zależnych w płaszczyznach poprzecznych, strzałkowych i czołowych. Podano paramagnetyczny środek kontrastujacy.
Podkorowo w istocie białej płatów czołowych i lewego ciemieniowego kilka rozsianych niewielkich nieprawidłowych obszarów wysokosygnałowych w obrazach T2 zaleznych i w sekwencji filar o charakterze demielinizacyjnym lub naczyniopochodnym niedokrwiennym.
Układ komorowy symetryczny, nieposzerzony, nieprzemieszczony. Ciało modzelowate kształtne, bez zmian ogniskowych. W badaniu po podaniu paramagnetyku nie stwierdza się cech patologicznych wzmocnienia kontrastowego. Nie stwierdzono cech wzmożonego ciśnienia śródczaszkowego.. Morfologia sygnału opon mózgowo-rdzeniowych prawidłowa.
Obustronnie w okolicy czołowo-ciemieniowej niewielkie poszerzenie przymózgowej przestrzeni płynowej.
W zeszłym roku miałam skrzep w zyle głębokiej, teraz mam zakrzepicę w żyle powierzchniowe, jestem leczona heparyna drobnocząsteczkowa(fragmin 100000,) Po włączeniu leczenia pojawił się lekki ból głowy po prawej stronie głowy. Czy zmiany sygnału moga byc zwiazane z chorobami żył, czy chorobami zatok(kilkakrotnie w ciagu roku leczę je antybiotykami)
Czy wynik badania jest niepokojący i o czym może świadczyć. Mam 51 lat,, nprzez wiele lat wyczynowo uprawiałam sport

Ewa 2013-07-31, 12:07