Forum neurologiczne » Torbiele pajęczynówki, zmiany torbielowate » Bardzo proszę o pomoc w zrozumieniu opisu angio głowy.

Bardzo proszę o pomoc w zrozumieniu opisu angio głowy.

Witam serdecznie.Bardzo proszę o pomoc w zrozumieniu opisu angio Mr Głowy.Od 11 lat choruje na Epilepsje 1 ataku dostałam po porodzie syna.Mam 31 lat.@ tyg temu kazano mi zrobic Rezonans magnetyczny angio Mr głowy.Wczoraj dostałam opis a brzmi tak: zaznaczone symptomy wielu nieprawidłowości rozwojowych takich jak agenezja przegrody przeźroczystej wada rozwojowa ciala modzelowatego z poszerzeniem rogów tylnych komór bocznych[klopocefalia] obecność prawostronnej szczeliny mózgu zamkniętej oraz obecności niewielkiej zamóżdżkowej torbieli pajęczynówki. poza tym w badaniu w wykonanym badaniu z urzyciem kontrastowego=mózgowie przestrzenie pływowe mózgowia oraz struktury oczodołów i zatok przynosowych= uchwytnych w obrazach MR nie wykazuja. W badaniu angio tentnic koła tentniczego mózgu symptomów malformacji naczyniowej nie wykazano. Zaznaczona hipoplazja prawej tetnicy kręgowej z wyrównawczo poszerzona lewą tętnicą kręgową =wariant rozwojowy normy- poza tym tętnice koła tętnicznego mózgu w obrazach angio MR przedstawiają się prawidłowo .Proszę o pomoc ponieważ jestem w De w pracy i niewiem czy to poważne czy mam zjeżdżać do PL.i iść do lekarza?Bardzo Proszę i z góry dziękuje.

Pozdrawiam Iza

Iza 2015-01-17, 10:22