Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Zwężonee przestrzenie międzykręgowe od C4 do C7 ze zmianami degeneratywnymi

Zwężonee przestrzenie międzykręgowe od C4 do C7 ze zmianami degeneratywnymi

Badanie Mr odc.szyjnego kregosupa wykonane w obrazach T1i T2- zależnych,w plaszcyznach strzalkowych poprzecznych i czołowych.

Niewielkie ugiecie kregosupa w strone prawa lordoza szyjna pogłebiona.
Zwężenie przestrzenie miedzykregowe od C4 do C7 ze zmianami degeneratywnymi w krazkach m-k niewielkie zmiany wytwórcze na przednich i tylko-bocznych krawedziach trzonów kregów na tych poziomach..Zmianom zwyrodnieniowym towarzysza dyskretnie uwypuklenia tarczek m-k powodujace uciśniete przedniej ściany worka oponowego,bez ucisku na rdzen szyjny.
Otwory miedzykregowe bez istotnych zwężen.
Rdzeń szyjny o prawidlowym sygnale bez zmian ogniskowych.
Kanal rdzeniowy nieposzerzony.

Co pan dr. sadzi o tym opisie.Bo czasami w ciagu dnia mi szyja sztywnieje.

Włodzimierz 2012-03-20, 23:11

Mam 45 lat. Obecnie jestem po pięciu operacjach kręgosłupa lędzwiowego na poziomie od L3 do S1. Mam zespolenie DIAM. Ostatnią operacje miałam w 2006r. Przez cały czas odczuwam bóle w odcinku lędźwiowym. Od 2007r zaczęlam odczuwac bóle w odcinku szyjnym,miałam zrobiony pierwszy REZONANS. Teraz tydzień temu zrobiłam kolejny rezonans i widzę ze w opisie doszły dwie nowe pozycje.Wizytę u lekarza mam dopiero za miesiąc.
Panie Doktorze Bardzo proszę o odczytanie wyniku.

Zwężenie tarczy międzykręgowej C5-C6 i C6-C7 z zaburzeniami jej uwolnienia. Osteofity na przednich krawędziach trzonów od C4 do C7. Na poziomieC5-C6 niewielka lewoboczna protruzja krążka międzykręgowego. Na poziomie C6-C7 prawoboczna niewielka protruzja krążka międzykręgowego. Wymiar strzałkowy kanału kręgowego w normie. Intensywnośc sygnału kręgowego prawidłowa. Przestrzeń płynowa okołordzeniowa symetryczna.
Z góry serdecznie dziękuje. Pozdrawiam.
Jolanta.

Jolanta 2012-03-21, 17:43