Forum neurologiczne » Choroby otępienne, zaburzenia pamięci i koncentracji » Znaczny regres umysłu u nastolatka przy demielinizacji

Znaczny regres umysłu u nastolatka przy demielinizacji

Bardzo martwię się o stan zdrowia dziecka 14 lat od roku znaczny regres umysłu niedawno otrzymałam wynik MRI,czy zmiany mogą powodować takie zachowania i o czym świadczą do lekarza mam termin koniec lutego.A oto opis .Podkorowo w istocie białej w płatach czołowych widoczne są do 5mm rozsiane hyperintensywne w sekwencji FSE/T2 i FLAIR obszary demielinizacji naczyniopochodne w tych okolicach są widoczne przestrzenie Virchowa Robina w sąsiedztwie naczyń w sekwencji SE/TI.Niewielka o średnicy 7mm torbiel szyszynki.W dolnej części czaszki poszerzony zbiornik wielki z niewielką hypoplazją przylegających części móżdżku. u dziecka występuje paraliż umysłu bardzo mnie to martwi.Czy ten opis sugerował by chorobę otępienną,czy SM

S.E 2010-12-26, 19:56

Sam opis nie pozwala w 100% rozpoznać ani SM, ani otępienia. Nie znam dokładnego wywiadu i objawów. Choć to, co zostało opisane wskazuje bardziej na zespół otępienny. Przestrzeniami Virchowa nie należy się martwić, torbiel szyszynki jest jak na razie niewielka.

neuron 2010-12-27, 15:20