Forum neurologiczne » Padaczka (epilepsja) » Zmiany w okolicy skroniowo-ciemieniowo-potylicznej pod postacią fal theta w EEG

Zmiany w okolicy skroniowo-ciemieniowo-potylicznej pod postacią fal theta w EEG

Kilka dni temu mój mąż odebrał wynik badania EEG. W badaniu wyszły niewielkie zmiany w okolicy skroniowo-ciemieniowo-potylicznej; występują fale wolne theta i delta. Co to badanie oznacza dla męża? Czy to coś poważnego?














Kreona 2011-01-20, 10:41

Sam wynik trudno interpretować, dużą rolę odgrywają objawy kliniczne, które mają decydujące znaczenie w interpretacji badania. Także informacja na temat przebytych urazów czy chorób oraz stosowanych leków jest istotna.

neuron 2012-01-01, 19:49

Witam u mojego dziecka 2 lata i 4 miesiace wykryto zmiany w badaniu eeg we snie dziennym. Podaje wynik badania eeg.
OPIS BADANIA
Badanie wykonano w okresie czuwania przy OO. sennosci, zasypiania, snu spontanicznego oraz budzenia.
Stadia snu zachowane, wrzeciona snu obecne.
Na tle czynności podstawowej naleznej dla wieku zarejestrowano w okolicach ciemienowo-skroniowo-potylicznych liczne serie polimorficznych fal ostrych, iglic, fal wolnych Theta 4-7 Hz , zespolow fali ostrej z wolna o charakterze napadowym.
FS bez wplywu na zapis.
Hypersynchronia zasypiania i budzenia prawidlowa.
Sen wolnofalowy prawidlowy.
ORZECZENIE
Zmiany w okolicach ciemieniowo- skroniowo-potylicznych o charakterze napadowym

Monika 2013-06-19, 20:25

Witam! Odebrałam wynik EEG i jest nieprawidlowy ze zmianami zlokalizowanymi w obrębie lewej okolicy skroniowo-ciemieniowo-potylicznej. Niewielkie zmiany napadowe.Ponadto w czasie hiperwentylacji oraz po zarejestrowano uogólnione wyładowanie grup średnionapięciowych fal theta 5-7 c/s trwające około 0,5 s. Co to może być? Proszę o odpowiedż.

Ania 2013-10-01, 11:59