Forum neurologiczne » Bóle głowy » Zmiany ogniskowe

Zmiany ogniskowe

Witam.
W dniu dzisiejszy odebrałam wyniki mojego Brata (28l) z badania *rezonans głowy bez kontrastu* .
W opisie niepokojące jest jedno zdanie, w związku z tym czy mogłabym prosić o wyjaśnienie lub wskazówki dotyczące tego co należało by dalej z tym zrobić???
Chodzi o to zdanie: *W istocie białej płatów ciemieniowych obustronnie widoczne są pojedyncze zmiany ogniskowe niedokrwienne (kilka) śr do 4mm.
Innych zmian ogniskowych o patologicznym sygnale nad i podnamiotowo nie stwierdzono. W sekwencjach dyfuzyjnych bez cech świeżego niedokrwienia. Cech krwawienia śród-ani nadmózgowego nie stwierdzono.*
Badanie było wykonane dzień po uderzeniu głowy po upadku spowodowanym uderzeniem w szczękę... Było także chwilowe omdlenie. W dniu badania brat czuł się ogólnie dobrze choć skarżył się na ból głowy.
Dodam także, że Brat zmaga się od bardzo dawna z silnymi bólami migrenowymi.
Pytam ja, ponieważ Brat wczoraj miał lot do swojego kraju w ktorym aktualnie mieszka, badanie to robił prywatnie i nie ma go już tutaj na miejscu.
Uprzejmie proszę o poradę i z góry dziękuję.
Pozdrawiam.

Małgorzata 2014-05-20, 15:21

Zmiany ogniskowe są najprawdopodobniej od migren. Jeżeli nie ma innych objawów neurologicznych to nie ma się czym martwić.

ola 2014-05-20, 17:14

Dziękuję za odpowiedź!!! :-)

Małgorzata 2014-05-20, 22:31