Forum neurologiczne » Choroby naczyniowe » Zmiany demielizacyjne w istocie białej przykomorowej i w głowie lewego jądra ogoniastego

Zmiany demielizacyjne w istocie białej przykomorowej i w głowie lewego jądra ogoniastego

Mam 27 lat. Proszę o interpretację wyniku MR z dnia 17.04.2012 jak poniżej:
* W obrazach T2-zależnych widoczne są obszary hiperintentsywne w istocie białej przykomorowe i w głowie lewego jądra ogoniastego, największe w lewej okolicy czołowej i ciemieniowej, w sąsiedztwie rogu czołowego i potylicznego lewej komory bocznej. Podobne, ale znacznie mniej zaawansowane strefy widoczne są w lustrzanych okolicach po stronie prawej. Obraz zmioan najpewniej demielinizacyjny nie można jednak wykluczyć również innego charakteru Vasculitis? zmiany niedokrwienne?. Nie wykazano progresji zmian w porównaniu z badaniem poprzednim z 2011 r. (badanie kierowane na przysadkę - gruczolak przyp. moja).
Poza tym obraz mózgowia i wewnątrz czaszkowych przestrzeni płynowym prawidłowy.
Nie wykazano ognisk wzmocnienia po podaniu kontrastu.
Ocena przysadkiw osobnym badaniu dedykowanym MR.

W sekwencji DWI-EPI w obrębie mózgowia nie wykazano obszarów ograniczonej dyfuzji, w tym wczesnych zmian niedokrwiennych.*

Paweł 2012-05-06, 15:21

Nie jestem lekarzem, ale zmiany demielizacyjne zwykle swiadczą o SM

cthe 2012-05-06, 19:10

Wykluczono świeże zmiany niedokrwienne, taki opis MR może wskazywać na proces demielinizacyjny lub zmiany na tle naczyniowym. Wymagana jest diagnostyka w ramach hospitalizacji.

neuron 2012-05-08, 19:31