Forum neurologiczne » Zawroty g³owy i zaburzenia równowagi » Zawroty g³owy przy zmianie ogniskowej w rzucie spoid³a przedniego

Zawroty g³owy przy zmianie ogniskowej w rzucie spoid³a przedniego

Witam
Od dwoch lat lecze sie na nerwice i od poczatku choroby mam zawroty g³owy i dusznosci lecze sie farmakologicznie Lenuxin
Kidy pojecha³em na SOR z powodu zarotów zrobiono mi TK g³owy:
Nie stwierdza sie obecnosci wynaczyninej krwi w obrêbie mózgowia.
Hypodensyjna zmiana ogniskowa ok.7mm widocna jest w rzucie spoidla przedniego-obraz TK niejednoznaczny do rozwa¿añ weryfikacja MR mózgowie. Uk³ad komrowy ustawiony po¶rodkowo, nieposzerzony, nieznaczny wê¿szy róg czo³owy prawy. Badanie wykonane w 2010r i zanim Lekarz rodzinny da³ mi skierowanie na MR mine³o pó³tora roku bo ci±gle twierdzi ze to nerwica bo inne badania wychodz± ok.
Zrobi³em badanie MR i wysz³o tak:
*Drobna 5mm jamka malacyjna w kolanie cia³a modzelowatego. Poza tym mózgowie bez zmian ogniskowych i obszarów nieprawid³owego wzmocnienia kontrastowego. Uk³ad komorowy nieposzezony , nieuci¶niêty,nieposzerzony. Zbiorniki przymózgowe i struktury tylnojamowe w normie.
Moje pytanie to czy ta jamka to co¶ strasznego? mam 24 Lata i w dzieciñstwie z powodu zatrucia by³em nieprzytomny przez 5 dni czy m to jaki¶ zwi±zek? A mo¿e to naprawde paskudna nerwica? Wizye u neurochirurg mam za 3 miesiace ale to co mam w opisie nie daje mi spaæ

MIS123 2012-04-29, 16:55

Jamka malacyjna jest star± zmian± niedokrwienn±. Nie powinna powodowaæ dolegliwo¶ci. Najpewniej objawy s± wynikiem narwicy. Nie jest to w zasadzie zmiana do konsultacji neurochirurga.

neuron 2012-04-30, 19:37