Forum neurologiczne » Padaczka (epilepsja) » Zapis z niewielkiego stopnia zmianami w odprowadzeniach skroniowo-potylicznych

Zapis z niewielkiego stopnia zmianami w odprowadzeniach skroniowo-potylicznych

Witam. Bardzo proszę o interpretacje mojego wyniku EEG głowy.

Opis:
Badanie prowadzono w stanie czuwania.
Czynność podstawową stanowią nieregularne , symetryczne fale alfa o częstotliwości 9,5 - 10,k Hz, o amplitudzie 25 - 45 uV.
Rz - zaznaczona.
W odprowadzeniach skroniowo - potylicznych, obustronnie, rejestruje się fale wolne o częstotliwości 5,5 - 6.5 Hz, o amplitudzie do 55 uV, oraz pojedyncze fale ostre.
Hv i Fs - nie wpływają na zapis.

Orzeczenie Zapis z niewielkiego stopnia zmianami zlokalizowanymi w odprowadzeniach skroniowo - potylicznych.
Wyładowań napadowych nie rejestruje się.

Dziękuję i pozdrawiam

Kalina 2010-11-09, 16:57

Dzien dobry prosze o interpretacje wyniku eeg Czynnosc podstawowa EEG zdominowana czynnoscia alfa o czestotliwosci 9 Hz i amplitudzie do 20 mVz nalozona czynnoscia fal beta . Rz widoczna Po zakonczeniu HVw odprowadzeniach skroniowych pojawily sie fale ostre, zespoly fali ostrej z zwolna Fs bez znaczacego wplywu na zapis orzeczenie;zapis nieprawidlowy w wyniku pojawienia sie fal ostrych z wolna w odproadzeniach skroniowych po zakonczonej Hv.Fs bez wplywu na zapis. dodam ze 2 ,5 roku temu mialam robiony reonanans.pozatym od 5 lat lece sie na nerwice lękowa i martwi mnie ten opis a neurologa mam za tydzien

Diana 2013-04-29, 20:39