Forum neurologiczne » Neurologia » Zapis snu z niewielkimi zmianami w okolicy środkowoskroniowo-centralno-ciemieniowej obustronnie

Zapis snu z niewielkimi zmianami w okolicy środkowoskroniowo-centralno-ciemieniowej obustronnie

Witam serdecznie! Mam pytanie dotyczące mojego półtorarocznego syna-Dawida.

Po leku AZITROLEK syn miał cztery ataki bezdechu z utrata przytomności. Lekarz neurolog stwierdził, że syn jest zbyt wiotki i skierował go na badanie EEG.

OPIS BADANIA:

Badanie wykonano we śnie i w trakcie budzenia się. Elementy snu obecne pod postacią wrzecion snu -synchronicznych i K-kompleksów. W tle widoczne są rozsiane polimorficzne fale wolne theta i delta.W trakcie budzenia zarejestrowano hypersynchronię wybudzania pod postacią monomorficznych fal wolnych theta. na tym tle w trakcie snu w okolicy środkowoskroniowo-centralno-ciemieniowej obustronnie ale z przewagą strony lewej widoczne są pojedyncze zespoły fali ostrej z wolną oraz fale ostre ampl do 110uV. FS nie aktywuje zapisu.

ORZECZENIE:

Zapis snu z niewielkimi zmianami w okolicy środkowoskroniowo-centralno-ciemieniowej obustronnie ale z przewagą strony lewej.

Bardzo proszę o pomoc w zrozumieniu opisu tego badania. Czy mój synek jest chory? A jeśli tak to na co i jak to leczyć?

Będę wdzięczna za każda pomoc.
Pozdrawiam
Jadzia

Jadzia 2012-02-20, 16:19

Azytromycyna nie powoduje takich dolegliwości niepożądanych. Trudno interpretować zapis nie widząc pacjenta i nie znając stanu neurologicznego. Do rozważenia CT głowy.

neuron 2012-02-21, 18:34