Forum neurologiczne » Zaburzenia czucia, drętwienia, drżenia, tiki » Zaniki mięśniowe całego ciała przy torbieli na jądrze

Zaniki mięśniowe całego ciała przy torbieli na jądrze

Od pół roku zauważyłem że trące mięśnie całego ciała: stopy ręce nogi wklęśnięcia po boku brzucha, plecy, okolice ramion i obojczyka, cienkie policzki, czuję jakbym siedział na kościach, kręgosłup na wierzchu. Wygląda to fatalnie, ubrania wiszą na mnie jak na wieszaku. Zaczęło się od zgrubienia na jądrze, ale lekarze zapewniają że to torbiel i nie jest problemem, ponieważ zauważyłem zmiany w wyglądzie ciała robiłem kilka kontrolnych usg które potwierdzały diagnozę torbieli.

Badania laboratoryjne, w tym białko w normie. Nie mam zaburzeń czucia.

Czego objawem może być taki stan? Czy to może jednak jakiś objaw wyniszczenia nowotworowego czy zaniki mięśni, czy co jeszcze innego, że tak jest na całym ciele od stóp do głowy. Czy może to być z nerwów choć nie sądzę. Mam temperaturę 37-37,3.

Cezar 2010-03-11, 20:55

Objawy są mało swoiste i przyczyn może być bardzo dużo. Jak przemęczenie i przewlekły stres, zaburzenia hormonalne (szczególnie problemy z tarczycą), choroby pasożytnicze, czy autoimmunologiczne. Dobrze jest zbadać markery stanu zapalnego CRP czy OB oraz zasięgnąć konsultacji internistycznej.

Tomoo 2010-03-31, 15:54