Forum neurologiczne » Urazy » Zanik mięśni i niedowład nogi

Zanik mięśni i niedowład nogi

Witam wszystkich.

Mam taki problem, mianowicie mam zanik mięśni na prawej nodze, nie jestem w stanie napiąć mięśni, ustać na nodze, czucie w niej jest dużo delikatniejsze niż w lewej, kompletnie nic nie mogę z nią zrobić. Nie jest to pierwszy raz kiedy tak mam. Zaczęło się od tego, że 4 lata temu złamałam staw skokowy,moja stopa była opadająca jakby zupełnie nic jej nie trzymało, przez dwa miesiące miałam nogę w gipsie. Po 2 miesiącach stopa była taka sama jak przed złamaniem, poszłam na rehabilitację, i się okazało że mam zerwane więzadła, moje czucie było bardzo słabe od palców do kolana, pół roku później miałam operację i straciłam czucie w całej nodze oraz miałam zanik mięśni, nie byłam w stanie zrobić nic ani napiąć ani chodzić. Znieczulenie miałam ogólne. Przez cały czas chodziłam na rehabilitację, do lekarzy, leżałam w szpitalu i nikt nie potrafił mi pomóc, miałam robione badania EMG i wyszło że miałam uszkodzony nerw strzałkowy. Po ponad roku zaczęłam odzyskiwać czucie i mięśnie, odstawiłam kule i uczyłam się chodzić na nowo, lecz czucia w stopie nie odzyskałam.

W maju tego roku połamałam kolano , zaczęłam tracić mięśnie, czucie miałam mniejsze, tydzień później miałam operacje również w ogólnym znieczuleniu. Do tej pory chodzę na kulach, mięśnie mi się nie napinają, nie odbudowują na nodze nie mogę ustać. Miałam wykonane badanie EMG

wynik badania EMG :
*Zwolnienie szybkości przewodzenia włókien n. strzałkowego prawego oraz n. piszczelowego prawego.

Badano elektrodą igłową następujące mięśnie kończyny dolnej prawej:
m. prostownik palców krótki: spoczynek-cisza, zapis wysiłkowy- nie zarejestrowano
m.odwodziciel palucha:spoczynek-cisza, zapis wysiłkowy- nie zarejestrowano
m piszczelowy przedni: spoczynek- fibrylacje , zapis wysiłkowy- nie zarejestrowano
m. strzałkowy długi-spoczynek-cisza, zapis wysiłkowy- nie zarejestrowano
m. brzuchaty łydki: spoczynek-cisza, zapis wysiłkowy- nie zarejestrowano na polecenie, zarejestrowano pojedyncze napięcie mięśnia
m. czworogłowy uda:spoczynek-cisza, zapis wysiłkowy- nie zarejestrowano
m. dwugłowy uda: spoczynek-cisza, zapis wysiłkowy- nie zarejestrowano na polecenie, zarejestrowano napięcie mięśnia


Może ktoś miał podobną sytuację, bądź mógłby mi coś doradzić?
Byłabym bardzo wdzięczna!

Natalia 2013-08-26, 22:40