Forum neurologiczne » Depresja, nerwica, zaburzenia psychiczne » Zaburzenie wzroku w schizifrenii

Zaburzenie wzroku w schizifrenii

Od 12 lat walczę ze schizofrenią.Po wypróbowaniu wielu leków, od kilku lat przyjmuję klozapol.Życiowo jakoś sobie radzę,bo nawet pracuję.Ale najgorsze jest to,że dokucza mi bardzo zaburzenie wzroku,polegajace na tym ,że w obrazie widzenia wszystkie ciemne miejsca np. cienie rzucane przez rzeczy robią sie bardzo ciemne.Radziałam się wielu lekarzy,ale nie bardzo wiedzieli jak mi pomóc.Pół roku temu jeden z lekarzy poradził mi przyjmowanie propranololu w czasie kiedy to zaburzenie się zaczyna.I wydawało mi się,że jakby tochę to zadziałało.Ale teraz od miesiąca,tak strasznie to zaburzenie wzroku się nasiliło-robi się co dwa dni (kiedyś było raz w tygodniu ),do tego robi mi się wyostrzony słuch,w głowie mam taką *jazdę* nie do wytrzymania i łapią mnie chwile takiego osłabienie,jakbym miała zaraz zemdleć.Działanie propranololu jakby osłabło.Błagam,może jakiś lekarz bliżej zainteresuje się moim przypadkiem i pomoże mi jakoś dalej żyć.Z całego serca błagam pomocy i z góry dziękuję.

Anastazja 2012-05-31, 21:47

Może to być wynik działania leków (neuroleptyków), a także skutek migreny. Można skonsultować się z lekarzem prowadzącym celem modyfikacji leczenia.

neuron 2012-06-05, 14:35