Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Zaburzenia korzeni nerwowych w odcinku lędźwiowym

Zaburzenia korzeni nerwowych w odcinku lędźwiowym

W 2009 roku miałam atak rwy kulszowej na prawej nodze,dokuczliwy ból w prawym biodrze promieniujący do kolana i stopy w badaniu rezonansu ;widoczne ognisko stłuczenia szpiku w tylno górnej części trzonu L3.Nie stwierdza się obecności zmian zwyrodnieniowych w obrębie struktur kostnych kręgosłupa.Na poziomach L4-L5 oraz L5-S1 cechy dechydratacji krążków międzykręgowych z obnizeniem wysokości sygnału w sekwencji T2.Na obu tych poziomach niewielkie uwypuklenie krążka międzykręgowego z uciskiem przedniej powierzchni worka oponowego.Zalecenia rehabilitacja i tabletki przeciw bólowe.W 2011 roku znowu rwa kulszowa ale na lewej nodze,teraz ból pozostał i promieniuje przez pośladek do lewego biodra zewnętrzną stronę uda w kolanie uczucie spuchnięcia aż do stopy. Mój lekarz neurolog twierdzi, że tak już będzie mam dopiero 44 lat zalecenia rehabilitacja i tabletki refastin do tego stwierdzono cechy zwyrodnieniowe odcinka szyjnego,ból w nodze nasila się tez w nocy .Proszę o poradę

Anna 2012-04-17, 16:02

W zasadzie w MR brak uchwytnych zmian odpowiadających za rwę kulszową. W takiej sytuacji pozostaje rehabilitacja i leczenie p/bólowe.

neuron 2012-04-22, 19:17