Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Wypukliny, zwyrodnienia, dehydratacja i osteofity na poziomie szyjno-lędźwiowym

Wypukliny, zwyrodnienia, dehydratacja i osteofity na poziomie szyjno-lędźwiowym

Proszę o interpretację następujących stwierdzeń:
- Kręgosłup czyjny: w części przedniej trzonu TH2 najpewniej naczyniak o przekroju 10 mm* na poziomach od C3-C4 do C5-C6 tylne uwypuklenie krążków m/k zmniejszające przedrdzeniową rezerwę płynową* na poziomie C3-C4 zmiany zwyrodnieniowe w obrębie lewego stawu m/k miernie zwężają lwey otwór m/k*
- kręgosłup lędżwiowy: uogólniona zwyrodnieniowa dehydratacja krążków m/k* znaczne zwężenie przestrzeni m/k L5/S1 ze zwyrodnieniowym stłuszczeniem szpiku przykrążkowych części trzonów kręgów, uwypuklony krążek L5/S1 wraz z osteofitami na kręwędziach trzonów kręgów umiarkowanie zwęża oba otwory m/k oraz przylega do worka oponowego bez jego modelowania. Na pozostałych poziomach przestrzenie m/k szerokości prawidłowej, krążki m/k śladowo modelują worek oponowy.
Bardzo proszę o interpretację tych wyników. Czy schorzenia jakie mi dolegają są poważne w szczególności wykryty naczyniak. Czy w związku z tym można być rehabilitowanym oraz pracować fizycznie jako pracownik budowalany. Jaki jest konieczne podjęcie leczenia w przypadku w/w schorzeń.
Ponadto odczuwam wiele dolegliwości, które utrudniają mi prawidłowe funkcjonowanie. A mianowicie: drętwienie kończyn dolnych, zanik mięśni w kończynie dolnej lewej, tzw. pocinanie nóg, ból i * chrupanie* odcinka szyjnego kręgosłupa, ból głowy.

mirek 2011-03-09, 17:01

Opisano liczne zmiany zwyrodnieniowe, ale nadające się do rehabilitacji. Na pewno duży wpływ na ich powstanie ma praca fizyczna. Jeśli dolegliwości uniemożliwiają pracę to można wykorzystać zwolnienie, ale o tym decyduje lekarz osobiście.

neuron 2011-03-10, 22:48

Niepokoi mnie naczyniak w części przedniej trzonu TH2 najpewniej naczyniak o przekroju 10 mm* na poziomach od C3-C4 do C5-C6 , czy powstał zmiana jest niebezpieczna, jak go leczyć i czy jest to poważne schorzenie.

mirek 2011-03-11, 11:28