Forum neurologiczne » Zaburzenia snu » Wykonywanie różnych czynności podczas snu

Wykonywanie różnych czynności podczas snu

Od jakiś 10-13 lat cierpię na dziwną przypadłość. Otóż kiedy coś mi się śni zaczynam to robić już na jawie np. kiedyś przysniło mi się, że moja młodsza siostra kazała mi iść do jej szkoły na wywiadówkę. Wstałąm, ubrałam się od stóp do głowy po ciemku ale w pewnym momencie zaczęłam się zastanawiać która może być godzina bo jest jeszcze ciemno. Śniąc o czymś wstaję, otwieram oczy i przez chwilę widzę obraz rzeczywisty (tyle ile widać w nocy) a po chwili obraz staje się zupełnie inny mimo tego, że mam otwarte oczy. Byłąm z tym u psychiatry ale niewiele mi powiedział. Stwierdził, że to lunatyzm chociaż ja doskonale pamiętam dlaczego zaczęłam coś robić i co zrobiłam. Lunatycy też wstają 1 raz a mi zdarzało się nawet po 4. Albo przyśniło mi się że koleżanka potrzebowała czystej kartki- zaczęłam po ciemku przeglądać rzeczy na stole gdzie znalazłam książkę a w niej czystą stronę i bez zastanowienia wyrwałam ją *podając* koleżance :) Okazało się później że był to spis treści... EEG nic nie wykazało ale ja nadal nie wiem co to może być

Dorota 2011-11-02, 22:48

To objawy sennowłóctwa, czyli lunatyzmu. Jest Pani młodą osobą, takie objawy powinny same ustąpić, ewentualnie lekarz powinien rozważyć leczenie farmakologiczne.

neuron 2011-11-03, 09:11