Forum neurologiczne » Neurologia » Wybudzanie ze śpiączki farmakologicznej

Wybudzanie ze śpiączki farmakologicznej

Witam
Mam pytanie: ile czasu może trwać wybudzanie się osoby ze śpiączki farmakologicznej? Mojemu chłopakowi wczoraj przestano podawać środki, które podtrzymywały go w tej śpiączce. Był w niej dwa tygodnie. Powoli zaczyna ściskać rękę jak się go o to prosi i z wielkim trudem zaczyna otwierać oczy. Chciałabym wiedzieć ile taki stan może potrwać aż wybudzi się zupełnie? Kiedy będzie próbował coś mówić? Niepokoi mnie to bo już tak długo leży bez ruchu w tym szpitalnym łóżku. Dodam tylko, że był w śpiączce ponieważ miał wypadek na motocyklu po którym stwierdzono obrzęk mózgu i krwiaka, które się już wchłonęły.

Nena 2011-07-01, 14:43

Proszę także napisać czy takie wybudzenie można jakoś przyśpieszyć czy organizm musi po prostu sam się wybudzić?

Nena 2011-07-01, 18:37

Witam! ja jestem również po bardzo cięzkim wypadku samochodowym który odbył się 6 lat temu i byłam w śpiączce farmakologicznej trwała ona 11 dni jednak po przebudzeniu nie poznawałam nikogo nie umiałam chodzic ani mówic wszystkiego musiałam się uczyc od nowa również miałam 2 wstrząsy mózgu i obrzęk mózgu oraz mam krwiaki które są do tej pory... przy pomocy logopedy innych lekarzy i rodziny doszłam do siebie trwało to jednak nie miesiąc nie dwa tylko 2-3 lata do tej pory mam kłopoty dostałam padaczki pourazowej itp...

lili 2011-07-02, 08:12

Bardzo mi przykro.
Wiem, że te scenariusze po wybudzeniu nie zawsze wyglądają kolorowo. Dlatego chciałam się dowiedzieć czego tak naprawdę mam się spodziewać i ile to może trwać. Bo martwię się bardzo o mojego chłopaka, niby z każdym dniem jest coraz lepiej, ale straszne to jest da mnie i wiem, że potrzeba czasu. Tylko ten czas niestety tak wolno mija :(

Nena 2011-07-04, 11:07

Mam nadzieję jednak że Twojemu chłopakowi uda się łatwiej i szybciej dojśc do zdrowia i żebyście tyle nie cierpili życzę powodzenia! ;)

lili 2011-07-06, 07:40

Witam, mój chłopak po przebudzeniu ze spiączki farmakologicznej mówi dziwne rzeczy Raz mnie poznaje raz nie. Czy to normalne i ile trwa taki stan?

Nina 2014-06-12, 09:33