Forum neurologiczne » Zaburzenia snu » Wrażenie silnego uderzenia w głowę podczas snu

Wrażenie silnego uderzenia w głowę podczas snu

Witam mam 20 lat , ale to co mi sie przytrafia zdarza sie od kilku lat srednio co kilka miesięcy, bardzo czesto podczas snu ale i czasem gdy poprostu leze czuje jakby silne uderzenie w głowe, a mianowicie odczuwam jakby coś zblizało się do mojej głowy i mam tego pełną swiadomość w danej chwili trwa to zwykle nawet kilka sekund a czasem nagle nastepnie zostaje uderzony tak silnie że po otwarciu oczu odczuwam silny ból w miejscu na którym skupiło sie uderzenie ( miejsca na głowie są różne ) , kiedyś zdarzyło się to gdy nie miałem zmaknietych oczu podczas rozmowy z bratem powiedzialem mu ze za chwile rozboli mnie głowa. Szukałem w internecie ale nie mogę znalezc co może być przyczyną. Badałem głowe u neurologa badania nic nie wykazały. Prosze o pomoc

Sebastian 2013-03-28, 18:53

Witaj,
Mam takie same problemy, też szukałam pomocy u lekarzy i nic.
Zaczynam się niepokoić o przyczynach takich objawów.Zadawałam pytanie wielu lekarzom odpowiedzi nie uzyskałam.

Weronika 2013-03-31, 21:40

W ostatnich dniach 2 razy coś mi się takiego znów przytrafilo gdy leżałem lecz tym razem delikatne , Ma ktoś pomysły co to może byc?

Sebastian 2013-04-02, 19:19

U mnie zamiast wrażenia *uderzenia* pojawiał się uciążliwy szum - lekarz pierwszego kontaktu i neurolog nie mieli pojęcia co to jest, usłyszałam, żeby się nie martwić, bo z tego wyrosnę. Objawy się jednak utrzymywały i uprzykrzały mi życie codzienne. Na szczęście ktoś z rodziny polecił mi śląskie placówki Helimed, gdzie na supernowoczesnym sprzęcie (jak w filmie) robią najpotrzebniejsze badania głowy/ciała (a wyniki masz tego samego dnia). Namiary znajdziesz w necie - na pewno są w Katowicach, Opolu, niebawem też w Żorach. Możesz się zgłosić ze skierowaniem - refundacja z NFZ.
Trzymaj się i daj znać, co dalej z Twoją głową!

Sasanka89 2013-04-22, 15:19