Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Uwypuklenie tylnego brzegu krążka międzykręgowego Th7-Th8

Uwypuklenie tylnego brzegu krążka międzykręgowego Th7-Th8

Witam jestem po poważnym wypadku komunikacyjnym w którym doznałem urazu wielonarządowego (złamania żeber z przemieszczeniami ) miałem robiony rezonans kręgosłupa , opis badania : Badanie wykonano w sekwencjach SE/FSE w obrazach T1,T2,PD - zależnych . Niewielkiego stopnia prawostronne skrzywienie boczne kręgosłupa piersiowego . Dyskretne centralne uwypuklenie tylnego brzegu krążka m-k Th7/Th8 . Niewielkie zmiany zwyrodnieniowe wytwórcze stawów m-k w odcinku Th9-Th11, modelujące worek oponowy. Dodam jeszcze że mam silne bóle pleców silne leki przeciwbólowe zaczynam brać prawie garściami i nie wiem jak rozumieć wynik który dziś otrzymałem . Proszę o pomoc .

Paweł Z. 2011-06-21, 18:15

Są to zmiany zwyrodnieniowe, które mogły powstać w wyniku nieprawidłowej postawy ciała, nieprawidłowego wysiłku, oczywiście wypadek także mógł mieć na to wpływ. Najlepszym rozwiązaniem będzie rehabilitacja, która zahamuje postęp choroby, złagodzi dolegliwości bólowe. Operacja w Pani przypadku nie jest jeszcze konieczna.

neuron 2011-06-23, 11:24

Witam po długiej nieobecności jestem po operacji neurochirurgicznej lekarz neurochirurg oglądnął jeszcze raz płytę z badania i stwierdził że mam ucisk i po nie długim czasie od badania poddałem się operacji i zrobiono mi hemilaminectomia Th7 dextri. Decompresio radici Th6-Th7 . Jestem świeżo po operacji więc nie wiem czy moje bóle ustąpią . Dam znać po miesiącu po kontroli , czy po takiej operacji będzie można wrócić do normalnej sprawności czy już tylko lekkie roboty ?

Paweł Z. 2012-07-23, 00:19

A czy ty miałeś zabieg na odcinek piersiowy kregosupa . A gdzie miałeś ten zabieg i kto ci robił. Bo nie każdy neurochirurg chce operowac odcinek piersiowy . Odpisz.

Darek 2012-07-27, 23:52