Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Umiarkowany ucisk struktur wewnątrzkanałowych przy przepuklinie lędźwiowej

Umiarkowany ucisk struktur wewnątrzkanałowych przy przepuklinie lędźwiowej

Witam miałam robiony rezonans wizyte mam dopiero za trzy tgodnie proszę mi powiedzieć czy wynik rezonansu świadczy o czymś poważnym czy czeka mnie operacja. Na poziomie L4/L5 wkazano pośrodkowo-prawoboczną przepuklinę krążka międzykręgowego prowadzącą do umiarkowanego ucisku struktur wewnątrzkanałowych .Degeneracyjne skrócenie czasu relaksacji T2 tego krążka .Zaznaczone zmiany zwyrodnieniowe krawędzi trzonów i stawów międzykręgowych na poziomie l4/L5 z dyskretnym przewężeniem zachyłków bocznych kanału kręgowego.Zwyrodnienie tłuszczowe szpiku kostnego w sąsiedztwieblaszek granicznych trzonów na poziomie L4/L5 .Dyskretne dokanalowe uwypuklenie pierścienia włóknistego krążka międzykręgowego L5/S1 bez istotnego ucisku struktur wewnątrzkanałowych.

Ewa 2011-11-06, 20:27

Ważne są jeszcze występujące objawy. Trudno ocenić co radiolog miał na myśli pisząc *umiarkowany ucisk struktur wewnątrzkanałowych*, nie daje to odpowiedzi czy dochodzi do ucisku korzeni nerwowych. Poza tym opisano zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa. Trudno jednoznacznie powiedzieć jak będzie wyglądać leczenie.

neuron 2011-11-07, 14:35