Forum neurologiczne » Neurologia » Ubytek kostny czaszki i przebudowa tłuszczowa

Ubytek kostny czaszki i przebudowa tłuszczowa

Witam,przedstawię swój wynik Mri i prosze o interpretację..
Jestem po wypadku samochodowym i biore leki przeciwpadaczkowe topamax 100 mg..zwiększam dawke co tydz..n=biorę te leki poniewaz na 2 wynikach EEG glowy wyszły cechy napadowe uogólnione.

MR-INTENSYWNOŚĆ SYGNAŁÓW Z ISTOTY BIAŁEJ I SZAREJ MÓZGU-PRAWIDŁOWA układ komorowy nadnamiotowy nieprzemieszczony,nieposzerzony symetryczny.wodociag mózgu,komora IV prawidłowe intensywność sygnałów ze struktur tylnojamowych prawidłowa.przestrzenie płynowe mózgu nieposzerzone.po dozylnym podaniu środka kontrastowego nie stwierdza sie obszarów patologicznego wzmocnienia intensywności sygnałow.
W rzucie szwu wieńcowego po stronie lewej na dl; 15 mm widoczne scienczenie kości pokrywy czaszki w tej okolicy nie wyklucza sie ubytku kostnego.W obrębie kości ciemieniowej prawej w sąsiedztwie szwu strzałkowego widoczne ognisko o charakterze przebudowy tłuszczowej wielkosci 10x7 mm

wnisoki;struktury mózgowia w obrazach MR w granicach normy.

Moje pytanie bardziej tyczy sie dwoch ostatnich zdań tzn..ubytku kostnego i przebudowy tłuszczowej..co to znaczy? i czy to jest skutkiem mojego wypadku?

dziękuję za wszelkie info..pozdrawiam

Ania 2011-10-27, 15:13

Tak, to najpewniej są zmiany pourazowe, jeśli właśnie w tym miejscu doszło do urazu. Więcej będzie w stanie powiedzieć lekarz, który zlecił badania oglądając kliszę wyniku.

neuron 2011-10-30, 16:59