Forum neurologiczne » Torbiele pajęczynówki, zmiany torbielowate » Torbiel pajęczynówki w przedniej części środkowego dołu czaszki

Torbiel pajęczynówki w przedniej części środkowego dołu czaszki

Witam, bardzo proszę i interpretację wyniku, bo dziś go odebrałam i ????
*Układ komorowy prawidłowej szerokości, nieposzerzony, symetryczny. W przednej części środkowego dołu czaszki po lewej stronie,tuż przy zarysie skrzydła większego kości klinowej, widoczne jest poszerzenie przestrzeni podpajęczynówkowej do około 9,5mm szerokości, 30 mm w wymiarze bocznym i 18mm w wymarze kranio-kaudalnym o charakterze torbieli pajęczynówki. Poza tym przymózgowe przestrzenie płynowe w normie. Pogrubienie śluzówki w lewej zatoce szczękowej przy ścianie bocznej oraz rejonie zachyłka zębodołowego. *Dodam ,że mam stwierdzone zniesienie lordozy szyjnej i cierpie na szumy uszne, bóle od szyji do krzyża oraz i bóle stawowo-mięśniowe. Mój neurolog twierdzi,że mam tylko nerwicę i należy pójść do psychologa. z Góry dziękuje na odpowiedz

Agnieszka 2012-03-02, 20:22

Opisano torbiel pajęczynówki i cechy przewlekłego zapalenia zatok. Należy dokładnie przyjrzeć się gdzie znajduje się torbiel pajęczynówki i czy odpowiada za opisane objawy. Zwykle torbiel wymaga jedynie obserwacji, tylko wyjątkowo leczenia operacyjnego.

neuron 2012-03-03, 23:19