Forum neurologiczne » Zaburzenia czucia, drętwienia, drżenia, tiki » Sprawność po operacji przedłużenia ścięgien u dziecka

Sprawność po operacji przedłużenia ścięgien u dziecka

Mój syn choruje na dystrofię mięśniową Duchennea. Wybieram się z synem na operację przedłużenia ścięgien. Nacięcie będzie wykonywane w czterech miejscach. Czy jest to niebezpieczna operacja u małego dziecka? Syn ma 7 lat. Jakie są szanse na jego powrót do całkowitej sprawności?














Kasiaka 2011-03-15, 14:38

Jak każda operacja wiąże się z możliwością wystąpieniem powikłań, np. zakażenie rany, powstanie krwiaka w miejscu rany. Jednak taka operacja daje szanse na jako takie funkcjonowanie (pionizację), nie zawsze samodzielne chodzenie. Proszę pamiętać co to za choroba i że nie ma skutecznego leczenia przyczynowego, zatem takie działania mają na celu poprawę komfortu dziecka.

neuron 2011-03-15, 15:40

Każda operacja związana jest z jakimś ryzykiem, ale jeśli chodzi o nacinanie ścięgien w dystrofii warto podjąć takie ryzyko. Mój syn przechodził taka operację w październiku 2010 w Warszawie mając 4,5 roku. Na nóżki stanął po trzech dobach. Po 2 miesiącach wrócił całkowicie do formy, czasem tylko narzekał na bóle w nóżkach które po czasie ustały. Dzięki tej operacji przestał chodzić na paluszkach i nie ma przykurczy.

Kaśka 2011-05-30, 21:36

Witam kaska czy mogla bys mi cos wiecej napisac o tej operacji poniewaz moj synek bedzie ja mial w stycznu, jak to wyglada i wogole.

jolka 2011-12-14, 10:11