Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Sport po operacji przepukliny L5-S1

Sport po operacji przepukliny L5-S1

Witam jestem ponad tydzień po operacji przepukliny na odcinku L5S1 metodą endoskopową. Czuję się super, bóle w prawej nodze prawie ustąpiły. Mam zalecenie by lerzeć, nie siedzieć. Za 5 tyg. chcę wrócić do pracy i chciałabym trochę wzmocnić swój kręgosłup. Kiedy mogę zacząć ćwiczyć? Blizna ma niecałe 2 cm, ładnie się zrasta a na chwilę obecną mam na niej tzw. stripy, bo szwy wewnętrzne mam rozpuszczalne a lekarz nie chciał, żeby się rana rozeszła. Wiem, że po operacji ta metodą wraca sie dużo szybciej do funkcjonalniości niż po metodzie tradycyjnej, ale kiedy mogę zacząć ćwiczyć?
Będę wdzięczna za radę. Pozdrawiam

Maja 2013-02-04, 23:58

Witam super że się dobrze czujesz .Co do ćwiczeń i powrotu do pracy powinnaś zaciągnąć informacji u lekarza prowadzącego neurologa , ortopedy .Mam takie same schorzenie wynik rezonansu w 2006cyt. Na poziomie L5/S1 okrężna wypuklina krążka międzykręgowego. Na poziomie L4/L5środkowo- prawoboczna wypuklina krążka międzykręgowego.itd zastosowanie leków przeciwbólowych i rehabilitacja i tak do 2013r odnowiły się silne bule w okolicy kostki , kolana lewej nogi. Choroba za dużo dokucza w normalnym życiu zobaczę jaką diagnozę postawi neurolog.Na razie mam wykonać ponowny rezonans i aplikować się lekami. Jeżeli posiadasz namiar na lekarza ewentualnie szpital w którym miałaś zabieg , z góry dzięki.

jarek 2013-02-07, 21:01