Forum neurologiczne » Nowotwory układu nerwowego » Skuteczność rehabilitacji przy niedowładzie kończyn wskutek glejaka w mózgu

Skuteczność rehabilitacji przy niedowładzie kończyn wskutek glejaka w mózgu

Witam mam pytanie moja siostra od 8 lat ma choruje na guza mozgu glejaka od lutego przestala sama chodzic nie miala czucia w nodze i rece po operacji czucie wrocilo czy jest mozliwosc ze po rehabilitacji stanie na nogi prosze o odpowiedz














EWA 2011-04-12, 16:33

Możliwe, że po operacji i rehabilitacji sprawność ruchowa się poprawi na tyle, że będzie mogła chodzić. Pani opis jest chaotyczny, trudno z niego wyłapać informacje, a nie jest ich dużo (chodzi o informacje kliniczne). Najwięcej na pewno dowiedzą się Państwo od lekarzy prowadzących. Jeśli problemy z chodzeniem wystąpiły po operacji to tym bardziej.

neuron 2011-04-12, 19:14

Siostra przestala juz sama chodzic przed operacja niedowlad byl spowodowany uciskiem guza ktorego lekarze wycieli 7 cm przed operacja nie miala czucia w nodze i rece na dzien dzisiejszy to czucie jest ale mam pytanie czy rehabilitacja da jakis skutek bylismy u lekarza ktory stwierdzil po tomografie glowy ze rehabilitacja jest tu zbedna bo nic jej to nie da ze sa uszkodzone nerwy

EWA 2011-05-25, 10:20