Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Silne bóle górnej części kregosłupa przy przesunięciu kręgu szyjnego

Silne bóle górnej części kregosłupa przy przesunięciu kręgu szyjnego

Witam

Mam 45 lat. Trzy lata temu, miałem silne bóle górnej części kregosłupa. Zdjęci rengenowskie wykazało przesunięcie kręgu C5. Teraz nagle choroba wróciła, objawy są następujące: ból górnej części kregosłupa, ból tylnej części głowy, drętwienie dwóch ostatnich palców w prawej i lewej ręce. Silny ból nadgarstków i ból w łokciach. Dostałem skierowanie do neurologa, ale wizyta dopiero za długi czas. Czy ktoś mógłby by mi powiedzieć o co tu chodzi ?














Mirek 2011-12-09, 13:50

Powodem dolegliwości jest ucisk na korzenie nerwowe, worek oponowy a także prawdopodobnie rdzeń kręgowy. Należy wykonać MR kręgosłupa szyjnego, ocenić obecne zmiany i ustalić leczenie (operacja czy rehabilitacja).

neuron 2011-12-11, 20:20

Też wydaje mi się że jest ucisk na worek oponowy, bo sama miałam podobne dolegliwości + mase inych (bóle głowy silne, bóle barku aż po końce palców całe ręki. jestem po operacji C4-C5 i robia się kolejne zwyrodnienia. a 10 latek mniej na karku. Operację w tym wieku można zrobić jak jest konieczność ale rekonwalescencja długa i uciążliwa. Pozdrawiam

Aku 2011-12-12, 10:51