Forum neurologiczne » Padaczka (epilepsja) » Seronil na potencję przy padaczce

Seronil na potencję przy padaczce

Witam.
Miałem w życiu dwa napady padaczkowe, obecnie zazywał Neurotop retard 600mg 1 tabletka dziennie. Seksuolog przepisał mi Seronil 10 mg 1 tabletka dziennie. W ulotce informacyjnej leku jest napisane:
Kiedy zachowac szczego*ną ostroznosc oraz poinformowac lekarzastosując lek seronil
-W przypadku obecnych lub stwierdzonych w przeszłosci objawow padaczki, jesli wystapił napad padaczkowy lub czestotliwosc napadow wzrosła nalezy niezwłocznie skontaktowac sie z lekarzem poniewaz moze byc konieczne przerwanie stosowania fluoksetyny.
Chciałem zapytac czy moge bezpiecznie stosowac ten lek bez ryzyka wystapienia napadu i ew. jak duze jest to ryzyko?

michal 2009-08-11, 22:20

Szczególną ostrożność zachowuje się u osób z leczoną padaczką i drgawkami w wywiadzie. Nie stosuje się u osób z padaczką lekooporną. Jeśli zauważy Pan niepokojące objawy wtedy należy skontaktować się z lekarzem. Chyba, że seksuolog nie został poinformowany o przyjmowanych lekach.

neuron 2009-08-12, 19:06

Seksuolog jest powiadomiony, konsultowałem to z nim po przeczytaniu ulotki, powiedział ze wg. niego nie ma obawy. Jakie niepokojace objawy ma pan na mysli

michal 2009-08-12, 22:32

Objawy tj, bóle lub zawroty głowy, drżenie mięśni, jadłowstręt, wzmożona potliwość, drgawki, wymioty, omdlenia, ból w klatce piersiowej.

neuron 2009-08-13, 08:31

Fluoksetyna jest lekiem obniżającym próg drgawkowy, w związku z tym zwiększa ryzyko kolejnych napadów padaczkowych. W przypadku dobrej kontroli napadów padaczkowych karbamazepiną, niebezpieczeństwo stosowania fluoksetyny jest releatywnie małe. Warto również nadmienić, że wśród leków przeciwdepresyjnych Seronil jest stosunkowo bezpieczny jeśli chodzi o ryzyko napadów padaczkowych.

Tomoo 2009-08-20, 14:23