Forum neurologiczne » Bóle głowy » Pulsujący ból w potylicy

Pulsujący ból w potylicy

Witam mam 19 lat i od jakiś 4-5dni odczuwam ból z tyłu głowy, ból jest pulsujący a czasami stały niekiedy zachodzi za lewe ucho zdarza mi sie ze nie wiem czy boli mnie kark czy głowa, zaczyna sie to od rana praktycznie do wieczora z małymi przerwami dodam jeszcze ze rok temu w styczniu miałem 2 tygodniowy ból głowy ale nie umiem teraz okreslić czy był pulsujący czy stały byłem w szpitalu zrobili mi badania bez rezonansu magnetycznego powiedzieli ze wszystko okej ból nasila szybkie wstanie szybkie odwrócenie, wtedy ból jest pulsujący i dosć mocny, przy czkawce, a nawet przy chodzeniu gdy mocniej tupne nogą prosze was bardzo o pomoc z góry dziekuje. Patryk

Patryk 2010-07-19, 15:32

To może być napięciowy ból głowy związany ze stresem, przemęczeniem. Radzę skonsultować się z neurologiem osobiście, wykluczyć również inne przyczyny, nie neurologiczne.

neuron 2010-07-22, 12:17

Witam.

Podczas gdy trzese glowa odczuwam bol wydaje mi sie ze w czesci potylicznej. Jest to bol podobny do bolu, kiedy uderzymy sie w glowe. Czasem tez mam takie impulsy.
Dodam, ze ostatnio bardzo sie stresuje. Miedzy innymi tym bolem.
Jestem strasznie przerazona tym faktem. Czy moze to byc cos powaznego?

Nie mam wymiotow, nudnosci, jestem troche senna ale mysle, ze jest to tym spowodowane, ze siedze caly czas w domu i nie mam co robic, jesli chodzi o wzrok to wszystko w porzadku, zmienila mi sie troche barwa glosu ale moze to z przerazenia cala ta sytuacja...

PP 2010-07-23, 13:33

Dodam jeszcze, ze od konca czerwca do dzisiaj korzystam z komputera po 4-6h dziennie.

PP 2010-07-23, 13:47

Witam, od 36 godzin dokucza mi dosyć silny, pulsujący ból w potylicy, promieniujący do wnętrza głowy i jakby do górnej szczęki. Nasila się przy poruszaniu głową. Tabletka pomaga całkowicie jednak na równe sześć godzin, jednak nie chcę brać ich cały czas. Nie pomaga sen, ból mnie przebudza. Ból zaczął się równo z menstruacją, czy ma to jakiś wpływ? Nie pomógł spacer, wietrzenie pokoju itp. Brak innych objawów ani wcześniejszych urazów.

Martyna 2012-04-26, 23:01