Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Prądy od klatki piersiowej do dłoni, drętwienie dłoni i naczyniak w trzonie kręgu Th3

Prądy od klatki piersiowej do dłoni, drętwienie dłoni i naczyniak w trzonie kręgu Th3

Witam!
mam 37lat
trzy miesiące temu miałem uraz (tz złamanie czaszki 4cm części potylicznej, krwiak podczepcowy, wstrząśnienie mózgu na skutek upadku) pobolało i przeszło... od kilku tygodni mam dziwne objawy, gdy pochylam głowę w dół mam uczucie przechodzącego prądu rozchodzącego się od środka klatki piersiowej do dłoni, czasem drętwienie dłoni. Neurolog skierował mnie na badanie rtg kręgosłupa szyjnego.
oto wynik badania rtg:

śladowo obniżona tarcza C5/6. w bloku czynnościowym kręgi C4-7, zaznaczające się zmiany zwyrodnieniowe w uwidocznionych stawach poprzeczno-żebrowych , przy żebrach I-V, odcinkowo wyrazniejsze po stronie lewej. tchawica na wysokości kręgów Th1/2 śladowo modelowana od boków ,np. w związku z przejściem przez mięśniówkę górnego otworu klatki piersiowej . możliwa szczelina dodatkowego płata żył nieparzystej.

a inny Neurolog na MR oto wynik:
niewielkie tylne wypukliny krążków międzykręgowych C3/C4/C5 (wymiar AP ok 1,5mm) oraz C5/C6/C7/ (wymiar ok 2mm) - niewielkie wielopoziomowe modelowanie worka oponowego , niewielkie zwężenie zachyłków bocznych po obu stronach . wyprostowana lordoza szyjna . Naczyniak wielkości ok 7mm w trzonie kręgu Th3.
poza tym w odcinku szyjnym kręgosłupa : struktury kanału kręgowego prawidłowe , rdzeń kręgowy bez zmian ogniskowych bez cech ucisku, kręgi prawidłowej wysokości bez zmian ogniskowych, kanał kręgowy nie przewężony.

dodatkowo odczuwam ból w okolicach kręgosłupa szyjnego oraz *trzaski* w tej okolicy podczas kręcenia głową ....

czy to coś poważnego? operacja? niepokoi mnie ten naczyniak bo wyczytałem, że to nowotwór .... prosiłbym o poradę bo mój lekarz jest obecnie na urlopie .... z góry dziękuje

Grzegorz 2011-07-27, 09:10

Naczyniak jest niewielki i jedynie do obserwacji, jest to zmiana łagodna. Co do pozostałych zmian w kręgosłupie to są to cechy dyskipatii wielopoziomowej. Należy rozważyć konsultację z neurochirurgiem. Na pewno uraz przyczynił się do powstania części zmian. Być może wystarczy jedynie rehabilitacja.

neuron 2011-07-30, 12:53

Ja też mam naczyniaka w kręgosupie Jak tego naczyniaka leczysz. Jakie dodatkowe badania robiłeś.oprócz rezonansu magnetycznego.Tam gdzie masz naczyniaka odczuwasz ból.Ja jestem w twoim wieku.

Ela 2011-08-01, 14:19