Forum neurologiczne » Bóle głowy » Powracające bóle głowy po omdleniu z drgawkami

Powracające bóle głowy po omdleniu z drgawkami

Dzień dobry,

Zacznę od tego, ze 18 maja zemdlałam, zabrano mnie do szpitala, z relacji świadków wynikało, ze wystąpiły drgawki. To był pierwszy taki przypadek. Zrobiono mi badania krwi i tomografię, ale bez kontrastu, badania są prawidłowe, tomografia nic nie wykazała. Odczuwałam później bóle w skroniach (dodam, ze upadłam na prawą stronę, a wokolicy skroni miałam siniaka), osłabienie, szum w głowie, chwilami czułam jakbym miała zemdleć, ale uczucie zaraz mijało. Czułam mrowienie w głowie i dłoniach, przeszło po kilku dniach. Z czasem wiekszość objawów ustąpiła. Jednak ostatnio, tak od trzech tygodni, odczuwam powracający, w sumie lekki, ból głowy. Pojawia się on w różnych miejcach: raz w jednej, raz w drugiej skroni, to znowu z tylu gklowy, na czubku, w okolicach czoła lub jakby ze strony oka. Trwa on kilka sekund, maksymalnie pół minuty i mija, tak kilka razy dziennie. Zaboli zaraz po przebudzeniu, kilka razy w ciągu dnia, a wieczorem zwykle sie nie pojawia. Ból nie nasila się podczas wysiłku. Przypomina taki chwilowy, ćmiący ból. Niekiedy, sporadycznie czuje też coś w rodzaju napiecia mięśni na czybku głowy i ich rozluźnienie, niemal natychmiast. Nie ukrywam, ze obawiam sie czy to nie objaw jakiegoś guzu. Czy to mozliwe? Moze ponownie powinnam wykonć tomografię lub zrobić rezonans. Dodam, ze czekam jeszcze na badanie EEG. Czego to mogą byc objawy, do tej pory nic tagiego nie odczuwałam.
Mam 22 lata, a ostatnie miesiace były zwiazane ze wzmożoną pracą intelektualną i stresem, ale nie chce tłumaczyc tych objawów tylko tym.

Z góry dziekuje za poradę.

Agnieszka 2011-08-09, 20:31

Mogą to być objawy migreny. Należy także wykluczyć padaczkę, stąd zostanie wykonane eeg. Badań obrazowych na razie nie ma co powtarzać, ewentualnie jeśli lekarz będzie rozważał dalszą diagnostykę to pod rozwagę brać mr głowy.

neuron 2011-08-10, 23:21