Forum neurologiczne » Śpiączka » Poruszanie głową, otwieranie oczu i zaciskanie dłoni w śpiączce a zespół zamknięcia

Poruszanie głową, otwieranie oczu i zaciskanie dłoni w śpiączce a zespół zamknięcia

Mój tato, dwa tygodnie temu miał rozległy zawał, podczas którego nastąpiło niedotlenienie mózgu.
Przez pierwsze 7 dni utrzymywany był w stanie śpiączki farmakologicznej, leki odstawiono jednakże tatko śpi nadal, wydolnośc oddechowa jest słaba, toteż ciągle przebywa na OIOMIE pod respiratorem.
Po badaniu mózgu (nazywa się ono bodajże CT ) stwierdzono zamazanie struktury płatów czołowych spowodowane niedotlenieniem.
Tato po tygodniu zaczął ruszqć głową, otwierać oczy i zaciskać dłonie...stąd moje pytanie czy jest to tzw. stan zamknięcia?
Czy zmiany w mózgu są choć w jakimś stopniu odwracalne i czy jest szansa,że tacie wróci świadomość? A jeśli tak, to czy będzie w miarę sprawnie funkcjonował?
Bardzo proszę o odpowiedź.

Serdeczne pozdrowienia

Ewelina P. 2011-03-22, 09:47

Pani opis nie wskazuje, aby był to zespół zamknięcia. Niedotlenienie w tym wypadku spowodowane jest zawałem serca. Trudno mi się wypowiedzieć w tej sprawie. Stan Pani taty z opisu wydaje się ciężki, może nastąpić niewielka poprawa, jednak nie będzie to na tyle spektakularne, że tata wstanie i będzie normalnie funkcjonował.

neuron 2011-03-22, 23:27