Forum neurologiczne » Neurologia » Pojedyncze, drobne ogniska uszkodzenia istoty białej

Pojedyncze, drobne ogniska uszkodzenia istoty białej

Witam,

niepokoję się wynikami badań MR głowy i angio głowy z kontrastem (Gadovist). W wynikach tego badania napisano:
Pojedyncze, drobne ogniska uszkodzenia istoty białej dokonane w przeszłości w podstawnej części lewego płata czołowego oraz przy rogu czołowym lewej komory bocznej. Poza tym struktury mózgowia bez uchwytnych zmian ogniskowych. Bez cech restrykcji dyfuzji w badaniu DWI. Bez patologicznego wzmocnienia kontrastowego. Nie uwidoczniono tętniaków tt. koła Willisa ani innych malforacji naczyniowych. Układ komorowy o szerokości w granicach normy, bez przemieszczeń. Przestrzenie płynowe przymózgowe zachowane. Okolica siodła tureckiego i pogranicze czaszkowo-szyjne bez zmian. Przepływ w naczyniach wewnątrzczaszkowych zachowany.

Na badanie zostałam skierowana przez lekarza neurologa ze względu na występujący u mnie zespół Hornera po prawej stronie. Dodam, że mam 37 lat, czuję się ogólnie b.dobrze. Dobrze też widzę, nie mam zawrotów głowy, ani problemów z czuciem w kończynach. Sporadycznie boli mnie głowa.

Nie wiem co mam myśleć o tych moich objawach neurologicznych. Nie wiem też co może oznaczać uszkodzenie istoty białej. Proszę o pomoc.

Monika 2016-03-10, 14:15