Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Pogłębiona fizjologiczna kifoza piersiowa oraz obniżenie i odwodnienie krążka międzykręgowego Th8-9

Pogłębiona fizjologiczna kifoza piersiowa oraz obniżenie i odwodnienie krążka międzykręgowego Th8-9

Witam serdecznie mam krótsza lewą noge po wypadku ok 2 cm, silny bol kolana ktory lecze juz 3 lata, codzienny ból i pieczenie pleców, promieniujący ból kregosłupa lędźwiowego przez pośledek na prawa nogę, wyniki badania rezonansem sa nastepujące odcinek lędźwiowy bez zmian, odcinek piersiowy pogłębiona kifoza piersiowa kregosłupa, obniżenie i odwodnienie krążka miedzykregowego th8-9, prosze o pomoc, wizyte u lekarza ortopedy ktory kierował mnie na badania mam dopiero za 1,5 m-ca, , co oznaczaja te wyniki, czy grozi mi operacja? Dodam iż myślałam o silowni by wzmocnic mięśnie pleców ale w tej sytuacji zastanawiam sie czy przeciwbólowo nie lepszy bylby basen

Wioleta 2012-02-29, 16:14

Nie opisano ucisku na struktury nerwowe. Zatem operacja nie jest na razie wskazana. Powinien ocenić Panią jeszcze neurolog. Siłownia jest p/wskazana. Ewentualnie do rozważenia rehabilitacja.

neuron 2012-03-01, 19:49

Dziękuje za odpowiedź , miałam również 2 stawy rzekome, czy w takiej sytuacji nalezy mi sie renta?w

wioleta 2012-04-03, 19:39