Forum neurologiczne » Padaczka (epilepsja) » Pierwszy atak epilepsji w wieku 40 lat

Pierwszy atak epilepsji w wieku 40 lat

Witam, czy to normalne ze w tym wieku mam pierwszy atak epilepsji?Dwa dni temu wychodząc z lazienki doznałem skurczu, drgań, slinotoku, przewrocilem się,zrobilem caly siny i nic nie pamietam.Dopiero zaczalem kojazyc jak przyjechala koratka.Czy to jest epilepsja? Mialem co jakis czas od okolo roku kilka razy w tygodniu czasami dwa razy dziennie,dziwne uczucie leku jakby zaraz mialo sie cos zlego stac,ale mijalo to po okolo 1-2 minucie i wracalem do swoich codziennych zajęć.














Marek 2014-11-10, 19:08

Witam. Mam niespełna 37 lat i 2 miesiące temu nagle straciłam przytomność, ocknęłam się po przybyciu karetki pogotowia.Na Sorz-e zrobiono mi tomograf bo miałam uraz skroni i zszywany luk brwiowy. Diagnoza mnie powaliła - mam padaczkę.???? Mam zakaz prowadzenia auta co jest dla mnie tragedią bo mieszkam na wsi. Po konsultacji z neurologiem już byłam pewna diagnozy.Po ataku miałam bardzo wysoki poziom cukru we krwi-lekarz mówił że to wynik pracy organizmu na atak(zużywa się wtedy dużo energii) i należy wtedy dostarczyć cukru w postaci słodkiej herbaty np, mam się wysypiać (bo to najgorszy wróg)i się nie denerwowac. Wszystko było OK do zeszłej środy -znów dostałam ataku ale teraz byłam w pełni świadoma co się dzieje. I już wiem żę to był skutek nieprzespanej poprzedniej nocy i stresu związanego z pogrzebem na który właśnie w środę miałam iść. Staram się żyć normalnie....

sylwia 2015-04-13, 17:06