Forum neurologiczne » Zaburzenia czucia, drętwienia, drżenia, tiki » Pieczenie skóry jako objaw neurologiczny

Pieczenie skóry jako objaw neurologiczny

Od pół roku odczuwam pieczenie skóry, pośladków i ud (szczypanie, kłucie, mrowienie, uczucie pieczenia, jakby poparzenie pokrzywą, uczucie przebiegającego „prądu” po nogach, nadwrażliwość na dotyk ud np. jakby na prześcieradle rozsypany był piasek). Na skórze nie ma żadnych śladów ani zaczerwień. Mimo stosowania różnych maści przeciwgrzybicznych i przeciwzapalnych zalecanych u kilku dermatologów nie ma żadnej poprawy. Dermatologowie , u których byłam nie mają zielonego pojęcia co mi dolega i zalecają wizytę z neurologiem.
Czy to może być związanie z układem nerwowym ? Proszę o poradę/diagnozę. Czy ktoś może miał podobny przypadek ? Może jakiś kontakt ze specjalistą lub osobą, która miała podobne problemy ?
Z góry dziękuję i pozdrawiam

Helen 2013-04-01, 13:03

Halo helen.Mam taki sam problem od okolo pöl roku.termin do neurologa dopiero pod koniec maja.Pozdrawiam.Po wizycie odezwe sie znowu.

Jola 2013-04-02, 11:16

Witam. Myślę, że neurolog wskazany. Ja mam takie same dolegliwości ale ja choruje na SM i jestem w trakcie kuracji interferonem. Mi w tych samych miejscach gdzie piecze i mrowi wypadły też włosy. Póki co rozwiązania nie znalazłem. Pozdrawiam

Mirek 2013-05-06, 15:37

Sugeruję zapoznać się z poniższym artykułem
http://www.borelioza.org/materialy_lyme/praca_zbiorowa-neuroborelioza.pdf

Cecylia 2013-05-20, 19:52