Forum neurologiczne » Padaczka (epilepsja) » Padaczka przy torbieli mózgu

Padaczka przy torbieli mózgu

Mój 5 letni syn ma padaczkę miał robioną tomografię kom. i okazało się, że ma torbiel wielkości 12 na 18 mm. Czy taka torbiel jest groźna? Co może spowodować? Proszę o odpowiedz.














Małgosia 2010-06-29, 22:06

Proszę napisać dokłądnie co to za torbiel i w jakiej lokalizacji mózgu. Na pewno torbiel może być przyczyną padaczki.

neuron 2010-06-30, 19:47

Dziękuję za odpowiedź.W tylnym dole czaszki między półkulami móżdzku drobna torbiel pajęczynówki o wymiarach 12 na 18 mm. Tak dokładnie jest napisane w wyniku badania. Reszta jest prawidłowa. Syn przyjmuje depakine chronosphere w dawce 2 razy dziennie po 350 oraz topamax 25 mg rano 2 tabletki wieczorem 3 tabletki. Po tych lekach syn jest osowiały i troszkę otępiały wszystkie czynności wykonuję w bardzo zwolnionym tępie. Bardzo się niepokoję o niego, czy mógłby Pan mi odpowiedzieć czy taka może być reakcja na te leki?

Małgosia 2010-07-01, 18:00

Moja 22 miesieczna curka ma torbiela pajeczynuwke od lutego tego roku miala 5 atakuw padaczkowych mam skierowanie do poznania i do warszawy prosze napisac co jom czeka boje sie .dziecko bierze depakine 2 razy dziennie

honorata 2010-07-30, 14:50

Witam, u mojego 3-letniego synka 3 miesiące temu, po wcześniejszych objawach stwierdzono padaczkę uogólnioną z napadami atonicznymi. w badaniu MR wykryto także torbiel pajęczynówki w tylnym dole czaszki.. neurolodzy mówią nam że taka anatomia dziecka, że taka uroda i nie łączą tego faktu z istnieniem padaczki.. Proszę o wskazówki i pomoc, czy nleży konsultować się także z neurochirurgiem? Czy istnieje zależność między występowaniem napadów padaczkowych a istnieniem torbieli? czy samo istnienie torbieli w tylniej części mózgu może być przyczyną innych zaburzeń, np. opóżnionej mowy... Proszę o pomoc!!!

Kamila 2010-11-24, 23:44