Otępienie po skupieniu uwagi

Mam taki problem - codziennie towarzyszy mi tak jakby otepienie umyslowe... Zaczelo sie to nasilac juz dawno jak wiele godzin przebywalem przed komputerem.... Grajac wciagalem sie w wirtualny swiat tak ze nic wokol dla mnie nie istanilo. Calkowicie sie wylaczalem. W momencie gdy gralem ktos moglby wejs do mojego domu i wyniesc wszystkie drogocenne przedmioty... Ja nawet bym sie nie spostrzegl.. Po odejsciu od komputera bylem jak pijany. Mialem problemy z ruchem mysleniem podjeciem jakiejkolwiek czynnosci.... Tak jakby ktos mnie nafaszerowal jakimis prochami.... Zawsze to nasilalo sie to po odejsciu od komputera ale teraz ten problem przeniosl sie na kazda rzecz jaka wykonuje.... Kazda na ktorej skupiam uwage... Rysowanie, liczenie, prowadzenie samochodu.... doslownie wszystko. Pozatym jestem pusty wewnetrznie tak jakbym zabil w sobie wszystkie uczucia.... Nie potrafie sie rozplakac... chociaz nieraz bardzo bym chcial czuje ogromna niemoc..... Intelektualnie jest takze slabo... nawet bardzo.... kojarzenie faktow... pamiec. Nie wiem np jadac autem ktora droge wybrac aby dostac sie do jakiegos miejsca. Zapominam twarze znajomych i pietra na ktorych mieszkaja sasiedzi... co to moze byc?? Czuje taki ucisk w glowie... i mam lęki przed ludzmi itp..

Rafal 2011-08-27, 18:14

Na podstawie tego opisu trudno powiedzieć czy przyczyna jest czynnościowa i związana z psychiką czy organiczna wynikająca z patologii w mózgowiu. Radzę skonsultować się z psychiatrą/neurologiem, który po ewentualnej diagnostyce będzie w stanie powiedzieć więcej.

neuron 2011-08-28, 10:48